یزدفردا: امام جمعه موقت شهر یزد با تاکید بر این که انتخابات در کشورمان صوری و تشریفاتی نیست، بر اهمیت اهتمام جدی به انتخاب فردی اصلح، گفت: تقوای واجب امروز رای دادن و مشارکت در انتخابات است.

به گزارش یزدفردا: آیت الله «سید ناصر محمدی» امروز پانزدهم تیرماه در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه یزد با اشاره به در پیش بودن ماه عزای سید الشهدا(ع) و توصیه به نمازگزاران جهت حضور در مراسم‌ها و نزدیکی بیشتر به این خاندان، طی سخنانی اظهار کرد: روز دوم محرم به عنوان روز امر به معروف و نهی از منکر معرفش شده و قیام حضرت امام حسین(ع) نیز با همین اهدف انجام شده است لذا باید در مراسم‌ها و برنامه‌هایمان، ضمن معرفی معروف‌ها و منکرها، مردم را با روش صحیح امر به معروف و نهی از منکر آشنا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز تقوای واجب همین رای دادن است، در واقع هر کسی که به وظیفه شرعی و حق خود عمل کنند، همان رعایت تقوی است و بی‌توجهی به این وظایف همان بی‌تقوایی است.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات در تعیین سرنوشت کشور طی چهار سال آینده، گفت: جایگاه رئیس جمهور بسیار بالاست و آنقدر از قدرت بالایی برخوردار است که می‌تواند کشور را سالها به جلو براند یا آن را عقب نگه دارد.

آیت الله محمدی گفت: چقدر زشت است کار مردمی که در زمان انتخاب رئیس جمهور رای می دهند یا رای بد می دهند و بعد از بروز مصیبتها و مشکلات یقه دیگران را می‌گیرند.

وی ضمن تاکید بر این که انتخابات در کشورمان صوری و تشریفاتی نیست بلکه یک رویداد سیاسی واقعی است، گفت: در انتخابات جمهوری اسلامی تمام واجدین شرایط دارای یک رای مساوی هستند و همه حق دارند که رای بدهند ولی همین رای دادن وظیفه ای است که در صورت درست انتخاب نکردن باید جوابگوی اشتباه خود باشیم.

خطیب موقت یزد گفت: باید انتخابات اصلح را جدی بگیریم و رای را خردمندانه و عاقلانه و براساس منافع کشورمان در صندوق بیاندازیم.

وی با بیان این که نتایج انتخابات فردا از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد، از رئیس جمهور منتخب و هوادارانش خواست به فرارسیدن ماه عزای محرم توجه کرده و جشن پیروزی در انتخابات را به تعویق بیاندازند.

وی افزود: نامزدی که در انتخابات پیروز نمی شود نیز باید در صورت هر گونه شکایت و گلایه‌ای، موارد خود را به طور مستند برطبق قانون در بازه سه روزه به شورای نگهبان ارائه کند نه این که اعتراضات خود را در کف خیابان طرح کنند چرا که نتایج انتخابات نیز باید حتما مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد.

آیت الله محمدی در پایان نیز تاکید کرد: باید رشد فکری خودمان را در روز فردای انتخابات نشان دهیم و پس از رقابت، رفاقت را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و برای آبادانی این کشور تلاش کنیم.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا