بسم الله الرحمن الرحیم

      وقایع مهم و اثربخش تاریخ انقلاب اسلامی هیچگاه در اذهان این ملت بزرگ فراموش نخواهد شد. روزهای سرنوشت سازی که هرکدام کتاب مفصلی از علل و عوامل شکل گیری مراحل انقلاب و یا تشدید نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) گردید. اگر نقطه عطف نهضت اسلامی را پانزده خرداد 42 تلقی نماییم، سیزدهم آبان 43 روز تبعید حضرت امام خمینی (ره) مرحله دیگری از روند شکل گیری انقلاب اسلامی و صفحه دیگری از جنایت رژیم دست نشانده شاهنشاهی بود. اما غافل از اینکه پایبندی مردم به رهبری انقلاب و ارزشهای الهی باعث شد تا سالهای تبعید آن امام عزیز به عنوان زیرساخت شکل گیری نهضت محسوب شده و مجددا در یوم الله دیگری مثل 12 بهمن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با اقتدار و صلابت به میهن اسلامی باز گردند.

 همچنین حادثه مهمی که سیزدهم آبانماه را در تاریخ ما پر فروغ و اثر بخش نمود و به انقلابی مهمتر از انقلاب اول نام گرفت، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مبارز خط امام و فرزندان پاک سرشت این کشور بود گرچه عملکرد شیطنت آمیز آمریکای جنایتکار در حمایت از مزدوران و عوامل جاسوس خود روشن بود اما اقدام انقلابی دانشجویان پرونده جنایت استکبار جهانی را برای ملت ما بیشتر مسجل نمود.

  با گرامیداشت این ایام الله سرنوشت ساز، سیزدهم آبانماه سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال 43، همچنین شهادت جمعی از دانش آموزان در سال 57، و بویژه سالروز تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در سال 1358، انتظار می رود در این مقطع حساس از انقلاب امت خداجوی و همیشه در صحنه ما با بصیرت هرچه تمام در برنامه هایی که به همین مناسبت برپا خواهد شد حضوری چشمگیر و دشمن شکن داشته باشند.

 

محمد صالح جوکار

نماینده مردم شریف شهرستانهای یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا