مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: مساجد نباید متعلق به یک فرد یا افراد خاصی باشد بلکه باید تلاش نمائیم تا جذب حداکثری جوانان به مساجد را با به روز کردن فعالیتها و جذاب کردن برنامه های خود داشته باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،" فخر السادات خامسی هامانه" روز پنج شنبه 29 مرداد ماه در اردوی تفریحی و آموزشی دختران فعال در کانون های فرهنگی مساجد استان یزد که در باغ پهلوان پور مهریز برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه ( س ) و روز ملی دختر اظهار داشت: حضرت فاطمه معصومه ( س ) با توجه به نقش موثر خود در تثبیت مقام امامت و نیز جایگاه والای علمی می تواند درس زندگی برای همه ما باشد.
وی افزود: دختران استان یزد این پتانسیل و ظرفیت را دارند که در عرصه های علمی، آموزشی، فرهنگی و هنری موفق و سرآمد هستند چنانکه شاهد آن هستیم که در چندین سال متوالی استان یزد در سطح کشور مقام اول  در کنکور سراسری را به خود اختصاص داده است و بیشترین کرسی های دانشگاه ها متعلق به دختران است، بنابراین لازم است  دختران  ما با درس گرفتن از زندگی بزرگوارنی همچون حضرت فاطمه معصومه ( س) در کنار این موفقیت های علمی، فناوری  و ورزشی در بحث های اخلاقی و سلامت روانی، فردی شخصیتی و اجتماعی سرآمد باشند که بهترین راهی که می تواند به دختران ما کمک نماید درس گرفتن از زندگی این بزرگواران می باشد. 
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه" زندگی حضرت  فاطمه زهرا ( س )  در مباحثی همچون فرزنداری، همسرداری، خانه داری، ساده زیستی، قناعت ورزی، مشارکتهای سیاسی و اجتماعی و فعالیتهای نظامی درس کاملی برای زنان می باشد" اظهار داشت: تنها همین الگو برای ما کافی است که بدانیم چه مسیری را در زندگی طی نمائیم.
وی خطاب به دختران حاضر در این اردوی فرهنگی و هنری گفت: شما باید یک الگویی از یک دختر جامع الاطراف و جامع الابعاد را به عنوان دختر مسجدی به جامعه عرضه نمائید و نشان دهید که یک دختر مسجدی می داندکه در کنار تشکیل یک خانواده سالم و مذهبی می تواند در بحث های سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی مشارکت داشته باشید، بنابراین شما می توانید مشاوران خوبی برای دیگر دختران جامعه باشید.
" خامسی " در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: باید تلاش نمائیم تا حضرت فاطمه زهرا ( س ) را به روز به جوانان جامعه خود معرفی کنیم تا جوانان ما فکر نکنند که چگونه یک بانو در هزارو 400 سال پیش می تواند الگویی برای آنها باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه ما بانوانی را در عالم تشیع داشته ایم که در تمام ابعاد الگو هستند گفت: اگر زندگی حضرت زینب ( س) را بررسی نمائیم متوجه می شویم که در هیچ یک از زمینه های زندگی شان کمبود نداشتند و در تمام مباحث مرتبط با یک خانم موفق بوده اند.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بهترین راه  برای معرفی این الگوها به جامعه استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری  از قبیل نمایش  و هنرهای تجسمی عنوان کرد.
وی  در پایان سخنان خود استفاده از تکنولوژیهای جدید، فضاهای مجازی و سایبری را جزئی از جامعه دانست و اظهار داشت: یکی از مباحثی که باید در کانون های فرهنگی وهنری مساجد به جد مورد توجه قرار گیرد استفاده از فضاهای مجازی، شبکه های اجتماعی و تبدیل کردن تهدیدهای این فضا ها به  فرصت می باشد. 


  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا