رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه قیمت ماسک در حال کاهش است گفت: روزانه 16 میلیون ماسک توسط کارگاه های جهادی در کشور تولید و توزیع می شود.

یزد فردا: حسن پور در آیین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج اصناف استان یزد به یاوه گوی های ترامپ اشاره کرد و اظهار داشت: مطالبی که ترامپ در ارتباط با مذاکره با ایران مطرح کرده، هیاهو های تبلیغاتی و داخلی آمریکا است و هیچ ارزشی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا از ابتدا در برجام نبود که بخواهد از آن خارج شود خاطرنشان کرد: مشکل اصلی این بود که ما به جای اینکه با خدا عهد و پیمان ببندیم، میخواستیم با به اصطلاح کدخدا مسائل را حل و فصل کنیم و همین موضوع هم سبب شد که اقتصاد ما به این وضع دچار شود.
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خاطرنشان کرد: اگر به جای آمریکا و کشورهای اروپایی نگاهمان به خدا بود و از او کمک می خواستیم، همانند دوران هشت سال دفاع مقدس، در اوج دشمنی دشمنان معیشت مردم را حفظ می کردیم.

حسن پور مشکل اصلی کشور را خود تحریمی دانست و تصریح کرد:ما به جای اینکه قوانین تسهیل گر برای مردم بگذاریم، الان به سمتی حرکت کرده ایم که در امور مربوط به مردم سنگ اندازی کنیم و مشکلات آنها را دوچندان نماییم.

وی تاکید کرد: برای رفع این مشکلات باید به سمت ترامپ های داخلی آن هم از نوع اقتصادی برویم، الان متاسفانه هر روز می بینیم که همه اجناس در بازار در حال گران شدن است ولی با وجودی که ماسک این روزها به صورت بسیار زیاد توسط مردم استفاده می شود، ارزانتر هم می شود؛ دلیل این موضوع قرار گرفتن روند تولید ماسک در دستان اهلش بود.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور افزود: زمانی که از طرف دولت به سازمان بسیج اصناف برای تامین ماسک مراجعه شد، ما تاکید کردیم که از تامین تا توزیع را انجام می دهیم و همین موضوع هم سبب شد سودجویان دیگر نتوانند همانند اوایل شیوع کرونا مشکل ساز شوند.

حسن پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه 16 میلیون ماسک در کارگاه های بسیج و مردمی در کشور تولید می شود و در داروخانه ها توزیع می گردد؛ این موضوع سبب کاهش قیمت ماسک شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در گمرکات کشور کانتینرهای زیادی وجود دارد که مملو از اجناس ترخیص نشده است گفت: هفته گذشته در نشست وزارت کشور خطاب به وزیر کشور بیان کردم که در هر عرصه اقتصاد از جمله لاستیک و موبایل و دیگر عرصه ها که مشکل داریم اگر روند را به صورت کامل از تولید تا توزیع در اختیار بسیج اصناف قرار دهند، ما همانند بحث ماسک، مشکلات را رفع می کنیم.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خاطرنشان کرد: مهمترین بحثی که در کلان کشور داریم این است که خود تحریمی های موجود را برطرف کنیم و بتوانیم به سمت پیشرفت اقتصادی و رفع مشکلات قدم برداریم.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا