اجراي طرح ملي توان افزايي زنان با رويكرد كارآفريني "مسير كسب و كار من" در استان يزد با حضور معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار آغاز و در قالب همكاري هاي بين بخشي اجرا مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، " طرح مسير كسب و كار من " توان افزايي زنان با رويكرد كارآفريني و  با محوريت دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در مجتمع فرهنگي و هنري امام علي (ع) آغاز به كار كرد.
معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار يزد گفت:نقش زنان در اقتصاد،توسعه و پيشرفت جامعه پر رنگ است و ما نمي توانيم توقع داشته باشيم كه زنان در خانه بمانند و كشور پيشرفت كند.
« محمدعلي طالبي» افزود:هيچ مدلي از كشورهاي توسعه يافته وجود ندارد كه بدون نقش زنان به رشد و ترقي رسيده باشد و بنابراين بايد تمام توان و ظرفيت ها  را براي پويايي اين نقش در بخش هاي مختلف جامعه به كار گيريم.
طالبي خاطرنشان كرد:امروز علاوه بر اينكه زنان به خوبي در رده هاي تحصيلي موفق عمل كرده اند اما  وقتي به فضاي كار وارد مي شويم تنها 16 درصد جمعيت  فعال بانوان شاغل هستند كه در آقايان اين رقم به 49 درصد مي رسد و تفاوت چشمگيري مشاهده مي شود.
وي اظهار داشت:هر چند با مشكلاتي در زمينه هاي اقتصادي مواجه هستيم اما به لحاظ ساختاري شرايط و فضاي مناسب تري براي ايجاد كسب و كار از سوي بانوان به ويژه در زمينه كسب و كارهاي خانگي وجود دارد.
معاون استاندار يزد خاطرنشان كرد:برگزاري چنين برنامه ها و دوره هاي آموزشي مي تواند توانمندي زنان را در عرصه هاي اقتصادي و كارآفريني تقويت كند و نقشه راهي روشن پيش روي علاقه مندان قرار دهد.
طالبي افزود:در اين مسير علاوه بر همت دفتر بانوان و خانواده استانداري دستگاه هاي اجرايي از جمله ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز به ويژه  در كسب و كارهاي اجتماعي و فرهنگي نسبت به اجراي برنامه هاي مشترك فعاليت دارند  و نمونه اين طرح ها  مي تواند به شكل پايلوت كشوري از يزد آغاز شود تا ايفاي نقش هر چه بيشتر بانوان در عرصه اشتغال را شاهد باشيم.
گفتني است طرح " مسیر کسب و کار من " با هدف شناسایی و آموزش و مشاوره جوانان به ویژه زنان مستعد توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در استان يزد به مدت سه روز اجرا مي شود.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا