یزدفردا: استاندار یزد با بیان اینکه قریب به 100 مجتهد شیعه در قبرستان تاریخی جوی هُرهُر آرمیده اند، گفت: این مجموعه می تواند تبدیل به محور گردشگری مذهبی و معنوی و محلی برای برگزاری مجالس دینی و مذهبی شود.

به گزارش یزدفردا: استاندار یزد همزمان با روز 15 خرداد ماه با حضور در قبرستان تاریخی جوی هُرهُر یزد، به بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی این مجموعه مذهبی پرداخت.
 
استاندار یزد در جریان این بازدید، با بیان اینکه قریب به 100 مجتهد شیعه در قبرستان تاریخی جوی هُرهُر آرمیده اند، گفت: این مجموعه می تواند تبدیل به محور گردشگری مذهبی و معنوی و محلی برای برگزاری مجالس دینی و مذهبی شود.
 
وی با اشاره به عدم شناخت نوجوانان، جوانان و حتی برخی از طلاب از شخصیت های برجسته آرمیده در این قبرستان، اظهارکرد: یکی از اقدامات مورد پیگیری در این راستا می تواند ایجاد «موزه معرفی آثار و زندگینامه علما و مفاخر» و «روایتگری برای معرفی علما» باشد.
 
مهران فاطمی در همین خصوص ادامه داد: سامان اقدامات این چنینی، گامی ارزشمند در راستای معرفی علمای بزرگ یزد به نسل جوان و آگاهی این نسل از سبقه دینی، مذهبی و هویتی خود خواهد بود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه علما و شخصیت های بزرگ، اعتبار و گنجینه های هر ملت هستند، اضافه کرد: عدم رسیدگی به قبرستان تاریخی و مذهبی جوی هُرهُر در طی سالیان گذشته، سبب نارضایتی مردم و به تبع آن، مطالبه ساماندهی این مجموعه شده بود.
 
استاندار یزد به آغاز عملیات مرمت و بازسازی این مجموعه از کمتر از یک ساله گذشته اشاره و از اقدامات و فعالیت های انجام شده در این مجموعه قدردانی کرد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا