مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: مجموعه ورزشی در فضایی به وسعت ۴۰ هزار مترمربع برای کارگران بهاباد احداث می شود.

محمدرضا فلاحتی، ه در مراسم جشن روز کارگر در بهاباد اظهار داشت: کارگران نقش مهم و موثری در رشد تولید و ارتقای کیفیت محصولات و بهبود جایگاه اقتصادی استان دارند و تلاش‌های این قشر زحمتکش بر جامعه و مسئولان پوشیده نیست.

وی از احداث مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان بهاباد خبر داد و افزود: ساخت مجموعه ورزشی فرهنگی برای کارگران شهرستان از ضروریات است و بعد از تحویل زمین و جانمایی محل و صدور مجوز ساخت و جذب اعتبار لازم، این مجموعه ورزشی برای کارگران شریف و زحمتکش شهرستان بهاباد ساخته می شود.

فلاحتی ادامه داد: زمینی که برای ساخت این مجموعه اختصاص داده شده، ۴۰ هزار مترمربع است که از سوی مسکن و شهرسازی برای ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران بهاباد اختصاص یافته است .

وی با اشاره به دیدار جمعی از کارگران کشور و استان یزد با مقام معظم رهبری افزود: به تعبیر رهبری، کارگران ستون فقرات اقتصاد هستند و اگر نباشند، تضعیف شوند و مورد توجه قرار نگیرند، حیات جامعه به خطر می‌افتد؛ بنابراین همه مدیران و مسئولان وظیفه دارند با اقدامات مثبت و مؤثر فضا و پرداختن به دغدغه‌های این قشر عزیز و عظیم را برای کارگران بهتر کرده و در جهت حل مشکلات آنها تلاش مضاعف کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد عنوان کرد: در هفته کار و کارگر باید توجه ویژه‌ای به قشر کارگر شود و حتی‌المقدور به یک خواسته قشر کارگران توجه و گشایشی در امور آنها ایجاد شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان «مهار تورم و رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: در جهت تحقق این شعار، کارگران نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

فلاحتی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر امر تولید تاکید دارند، افزود: تاکید ایشان نشان می‌دهد که اگر بخواهیم کشوری مستقل باشیم و مسیر رسیدن به پیشرفت و تمدن را در طریق اصلی خود و با سرعت خوبی طی کنیم، باید به توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای حفظ تقدس جایگاه کار و کارگر، مشکلات جامعه کارگری نیز مورد توجه بیشتری قرار گیرد، افزود: کارگران مایه فخر جامعه هستند .

جشن هفته کارگر با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرماندار، امام جمعه، رئیس شورای شهر و شهرستان و جمعی از مسئولان بهاباد برگزار شد.


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا