یزدفردا: روزنامه همشهری: «طوری پلتفرم‌ها را ببندید که با هیچ فیلترشکنی باز نشود.»

اصلاً هر چه می‌کشیم زیر سر پلتفرم‌های خارجی است. ذهن‌ها را مسحور کرده. طوری از اغتشاشات دم می‌زند انگار واقعاً خبری است. کاری می‌کند مردم فکر کنند دنیای واقعی هم چیزی مثل خبرهای پلتفرم‌های خارجی است.

در صورتی‌که اگراین فضاها به سرعت و با تمام قدرت فیلتر شوند تازه مردم با واقعیت زیبا و جذاب ممکلت روبرو خواهند شد. به قول آقای کیهان «موبایل‌ها را کنار بگذارید. در خیابان‌ها قدم بزنید و لذت ببرید.»

اگر این پلتفرم‌های بی‌خود خارجی نباشند، مردم در کمال آرامش کنار هم زندگی خواهند کرد. بلندترین صدایی که از کوچه و خیابان به گوش می‌رسد خش خش برگ‌های پاییزی زیر پای دانش‌آموزها و دانشجویان است.

محصلانی که صبح‌ها فقط به عشق تحصیل و آینده‌ای روشن از خواب بیدار می‌شوند. می‌دانند اگر کمی سختی تحمل کنند در آینده بهترین جایگاه را خواهند داشت. مطمئنند شایسته‌سالاری همه جا مثل قارچ رشد کرده.

فردا دیر است. همین امروز تصمیم بگیرید. اینستاگرام و واتس‌آپ را از موبایل‌های‌تان حذف کنید. به زندگی واقعی سلامی دوباره کنید و لبخند هموطنان‌تان را در کوچه و خیابان ببنیید.

لبخند صاحب کسب و کار مجازی که قرار است محیط  کارش شدیدتر از قبل فیلتر شود. او خوشحال است. از سر کوچه دو عدد نان دو رو خاشخاشی خریده و به سمت خانه می‌رود. چرا غمگین باشد؟ به آینده امیدوار است.

می‌داند به ظهر نکشیده مسئولان به او زنگ خواهند زد و شغلی جذاب‌تر و بهتر از قبلی پیشنهاد می‌دهند. شاید آقای همشهری زنگ بزند و ازاو دعوت کند در روزنامه وزینش کار کند.

دیگر هر چه گول فضای مجازی خارجی را خوردیم بس است. مگر فضای داخلی خودمان چه چیز کمتر از خارجی‌ها دارد؟ سرعت، امنیت، امکانات بالا، جذابیت بصری و…همه چیز یک‌جا در دسترس‌مان است.

تازه این‌قدر هم پست ناله و زاری نمی‌گذارند. همه‌ش امید است و خوشحالی. موفقیت است که از سر و کول دولت و ممکلت می‌بارد.

 نرخ تورم پایین، ارزانی، آسمان آبی، هوایی پاک، بارش سکه بهار آزادی از آسمان، دو برابر شدن لایه ازن در قسمت ایران، تصاویر عجیب و حیرت انگیز تلسکوپ جیمز وب از نقطه‌ای درخشان بر روی زمین.

این تصاویر مربوط به ایران است. نقطه‌ای که مانند ستاره در آسمان می‌درخشد و مدام پررنگ‌تر می‌شود.

خلاصه که حال همه ما خوب است.

راضیه حسینی

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا