امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در دین اسلام بر تفکر تاکید بسیار شده است، گفت: اگر قدرت تفکر خود را به درستی به کار بگیریم، در همه زمینه‌ها پیشرفت می‌کنیم.

به گزارش یزدفرداآیت‌الله محمدرضا ناصری در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه حاج احمد فلاح با اشاره به اینکه در قرآن کریم آیات بسیاری در مورد تفکر آمده است، اظهار داشت: خداوند متعال، قدرت و امتیازی به نام تفکر به انسان داده که با این قدرت، بسیاری از امور خود را اندیشمندانه و اصولی انجام می‌دهد.

وی افزود: اگر قدرت تفکر خود را به درستی به کار بگیریم، در همه زمینه‌های علمی و صنعتی و ... می‌توانیم پیشرفت داشته باشیم. به همین دلیل است که دشمنان ما درصدد هستند این قدرت و امتیاز انسان را کمرنگ کرده یا در اختیار خود بگیرند.

ناصری با تاکید بر اینکه تفکر باید در همه امور شما دانش آموزان جاری و ساری باشد، تصریح کرد: تفکر، راه را برای رشد شما باز می‌کند و اساتید و معلمان نیز تلاش کنند روحیه تفکر را در دانش آموزان تقویت کنند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه امام راحل نیز همه برنامه‌های خود را با تفکر و اندیشه طولانی‌مدت روی مسائل پیش می‌برد، اظهار داشت: اگر همه ما به علت خلقت خود فکر کنیم، سایر امور زندگی خود را نیز بر پایه تفکر و اندیشه پیش می‌بریم.

وی ادامه داد: اگر تفکر سرلوحه کار ما باشد و هدف از خلقت را بدانیم، آنگاه حرف رسانه‌های معاند و افراد بی‌معلومات و غرض‌ورز برای او ملاک عمل نخواهد بود.

امام جمعه یزد گفت: در پی تقویت قدرت تفکر و تعقل است که عبادت خدا را انجام می‌دهیم، از گناهان دوری می‌کنیم و در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌گیریم، اما اگر غیر از این باشد، در مسیری منحرف و راه‌های شیطانی قدم بر می‌داریم.


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا