زبان دراز هفته نامه آيينه يزد

قدیمی‌ها کاریکاتوری از هفته‌نامه فکاهی توفیق را به یاد می‌آورند که مردی خم شده و در حال جدا کردن میوه بود حاجی فیروز هم هشدار می‌داد درست بایست الان فلان موسسه سر می‌رسد و با گذاشتن در و تابلو شعبه باز می‌کند!! مدت‌هاست که بانک‌ها شعار مشتری محوری را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و کلیه پرداخت‌ها را به عهده مشتری گذاشته‌اند و گویا حضوری فقط مسوول وصول چک و پرداخت و دریافت وام هستند.

این امر رضایتمندی دوطرفه را دربرداشته نه مشتری عزیز توفیق زیارت کارمندان بانک را دارد و نه آنها دلشان می‌خواهد حضوری مشتری را ببینند و اگر پیرمرد عقب‌افتاده‌ای از زمان مثل زبان‌دراز قبض آب و برق را ببرد گویا روی خوش نشان نمی‌دهند!! در این هنگام متصدی باجه روی ترش کرده انگشت اشاره به خودپرداز دراز می‌کند. اخیرا قانونی وضع شده که خودپردازان بی‌اجر نباشند و به‌محض این‌که انگشتتان را روی صفحه بگذارید خودبه‌خود پولی برحسب کاری که انجام داده از کارتتان کم می‌شود.

مثلا انتقال وجه چقدر و به کجا فرق می‌کند یا جابه‌جایی پول کارت به کارت پرداخت قبوض. دیروز دیدم چند قلم از حسابم کسر شده از رییس بانک پرسیدم: چرا؟ گفت: دیروز جلو خودپرداز رد شدید و نگاهش کردید؟ گفتم: بعله گفت: همزمان عطسه هم کردید؟ گفتم: یادم نمی‌آید شاید دوتا سرفه کرده باشم گفت: درسته لذا زبان‌دراز توصیه می‌کند در کنار علایم هشدار علامتی هم بزنند که احتیاط کنید! چون به خودپرداز بانک نزدیک می‌شوید!!

زبان دراز

لینک کوتاه: http://ayenehyazd.ir/yCagu
  • نویسنده : زبان دراز
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا