علی افضلی از افتتاحیه اولین باشگاه کارآفرینان نوجوان استان یزد توسط دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد اولین باشگاه کارآفرینان نوجوان استان یزد با مشارکت آموزش وپرورش ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، اداره کار تعاون ورفاه اجتماعی استان با حضور اساتید کارآفرینی تربیت مربی کرج ومربیان برجسته استانی وکارآفرینی نمونه استانی برگزارشد.

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد گفت:  این باشگاه به منظور پرورش وآشنایی با زندگی شغلی آینده وانتخاب درست ومشاوره شغلی برای نوجوانان 12 تا 18 سال انجام می گیرد که راهنمایی جهت انتخاب آینده شغلی کارآموزان می باشد

علی افضلی با تاکید بر ضرورت کارآفرینی ، این مهم را اینگونه معرفی کرد : فردی به واسطه تغییر سبک زندگی، ابتدا خود را آن‌قدر توانمند سازد که بتواند کسب‌وکاری را برای خود راه‌اندازی کند و آن را مدیریت کند، یعنی خودکارآفرینی کند. بعد با تفکر و عمل‌گرایی نوآورانه و خلاقانه، ایده و فرصتی را ایجاد یا پیدا کند، تا بتواند با پذیرش ریسک و با حداقل منابع، ارزش‌آفرینی کرده و جهت توسعه آن برای دیگران شغل ایجاد نماید.

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا