یزدفردا:. چین امیدوار است که افراد مرتبط و آگاه حقیقت درباره مشکلات هنگ کنگ را بفهمند، به دقت عمل کنند و از ابزار مفید برای دوستی بین چین و تایلند بهره ببرند.

سفارت چین در بانکوک سیاستمداران تایلندی را بابت حمایت از فعالان هنگ کنگی محکوم کرد.

به گزارش یزدفردا به نقل از  ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفارت چین همچنین اعلام کرد، چنین اقدامی از سوی سیاستمداران تایلندی ممکن است بر روابط بین بانکوک و پکن خدشه وارد کند.

رئیس ارتش تایلند نیز امروز (جمعه) به انتقاد از حمایت سیاستمداران تایلندی از فعالان هنگ کنگی پرداخت و به صورت غیرمستقیم از دیدار بین یکی از سیاستمداران تایلندی و رهبر اپوزیسیون هنگ کنگ انتقاد کرد.

بیانیه سفارت چین در بانکوک چند روز پس از آن منتشر شد که جاشوآ وونگ، فعال حامی دموکراسی هنگ کنگ تصویری را در رسانه‌های اجتماعی از خود با "تاناتورن جوآنگرونگروآنگکیت"، شخصیت برجسته اپوزیسیون تایلند منتشر کرد.

در بیانیه سفارت چین در بانکوک بدون اشاره به شخص خاصی آمده است: برخی از سیاستمداران تایلندی با گروهی که به دنبال جدایی هنگ کنگ از چین است، ارتباط داشته و به حمایت از آن پرداخته‌اند. این ارتباط نادرست و غیرمسئولانه است. چین امیدوار است که افراد مرتبط و آگاه حقیقت درباره مشکلات هنگ کنگ را بفهمند، به دقت عمل کنند و از ابزار مفید برای دوستی بین چین و تایلند بهره ببرند.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا