/ ده‎ها مورد درگیری و تجاوز میان زندانیان در طول یک ماه
یزدفردا: آمار‌ها نشان می‌دهد که تقریباً یک پنجم از قتل‌های رخ داده در انگلیس و ولز به دست زندانیان سابقه داری است که مشروط از زندان آزاد می‌شوند.
 

 آمار‌ها نشان می‌دهد در خال حاضر  تقربیاً یک پنجم قتل‌های به ثبت رسیده در انگلیس و ولز توسط افرادی صورت گرفته که به صورت مشروط از زندان‌های این کشور آزاد شده‎اند.

به گفته کارشناسان، وجود نداشتن نظارت صحیح بر عملکرد زندانیان پس از آزاد شدن اکنون به یک بحران در انگلیس و ولز تبدیل شده است.
 
بر اساس آمار‌ها قتل‌های صورت گرفته به دست زندانیان سابقه دار ۶۳ درصد افزایش داشته است.

این آمار باعث درخواست برای سرمایه گذاری اضطراری در سیستم نظارت بر زندانیان شده است.

آمار و ارقام بدست آمده توسط پنشریه تلگراف نشان می‌دهد که در سال منتهی به مارس ۲۰۱۷، ۶۱۳ مورد قتل در انگلیس و ولز به ثبت رسیده که ۱۱۲ مورد از این قتل‌ها توسط زندانیانی صورت گرفته که مشروط از زندان آزاد شدند.
 
در ۱۲ ماه پس از سال ۲۰۱۷، میزان قتل‌های ثبت شده در انگلیس و ولز به ۶۹۵ مورد رسید که ۱۱۴ مورد این قتل‌ها زندانیان آزاد شده به قید مشروط بودند.

در بازه زمانی ۲ ساله، شمار قتل‌های که به دست مجرمانی که تحت سیستم نظارتی زندان‌ها بودند و یا به طور مشروط آزاد شده بودند تقریباً به ۱۸ درصد رسید و از سال ۲۰۱۵، ۶۳.۳ درصد رشد داشته است.
 
 
به گفته یکی از نمایندگان انگلیس، " آمار‌های منتشر شده نشان از یک تحول بسیار نگران کننده است. وزارت دادگستری باید اصلاحات جدید خود را بدون اتلاف وقت به اجرا دربیاورد. جلوگیری قتل‌ها به دست زندانیانی که تحت نظارت هستند بایستی به یک اولویت برای دولت تبدیل شود."
 
ساندرا هورلی، مدیر اجرایی موسسه خیریه ملی پناهندگان انگلیس می‌گوید، زنان و کودکان در انگلیس در معرض خطر کشته شدن به دست همسرشان هستند که سابقه خشونت دارند.

وی گفته "آمار قتل‌های خانگی اخیر باید به عنوان یک هشدار برای سیاستمداران و سیستم دادرسی کیفری انگلیس به شمار بیاید. قتل دو زن در هر هفته در انگلیس و ولز به دست شریک فعلی یا سابق خود نشان می‌دهد که اقدامی جدی از سوی مقامات باید صورت بگیرد."

افزایش خشونت در زندان لندن/ ده‎ها مورد درگیری و تجاوز میان زندانیان در طول یک ماه

 ایوینینگ استاندارد در گزارشی نوشته است که درگیری‎ها در یکی از زندان‎های اصلی شهر لندن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
، پیتر کلارک، بازرس ارشد زندان‌های انگلیس می‎گوید که افزایش شمار زندانیان پرخاشگر در زندان پنتونویل به دلیل وضعیت وخیمی است که در داخل این زندان جریان دارد.
 
گفته می‌شود ماهانه به طور متوسط ۴۰ مورد تجاوز و ۱۰ مورد درگیری از این زندان که در لندن قرار دارد، گزارش می‌شود.

از دیگر مشکلات این زندان وجود پنجره‌های ناامن در سلول‌ها است. زندانیان به دلیل ترس از ایمنی و فساد کارکنان تمایلی ندارند در زندان‌های تفکیک شده بمانند.

بارزس ارشد این زندان می‌گوید، برای کاهش مصرف مواد مخدر در میان زندانیان که مشکل ساز شده راهکاری  وجود ندارد.

وی هشدار می‌دهد که طی ۳ ماه اخیر هیچ تحقیقی در خصوص درگیری‌های خشونت آمیز در این زندان انجام نشده است.

علاوه بر آن، در میان زندانیان این زندان لندن میزان قابل توجهی خودآزاری دیده می‌شود و به طوری که طی ۲ سال گذشته ۴ زندانی دست به خودکشی زده‎اند.
 
نتایج کلارک نشان می‎دهد که این زندان در میان بسیاری از زندان‌های دیگر انگلیس با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کند.

ایوینینگ استاندارد می‎نویسد: به گفته بازرس ارشد این زندان لندن، از زمان آخرین بازرسی‌های انجام شده خشونت میان زندانیان ۵۶ درصد افزایش داشته است. این اعتقاد وجود دارد که بسیاری از این خشونت‌ها بیشتر ناشی از روابط میان باندها، استفاده راحت مواد مخدر و حضور زندانیان جوان پرخاشگر است.

کلارک افزوده "دسترسی مواد مخدر در این زندان بسیار زیاد بوده به طوری که ۴۵ درصد از زندانیان می‌گویند تهیه مواد مخدر برای آنان بسیار آسان است."

پیش از این گاردین در گزارشی اعلام کرده بود آمار و ارقام جدید نشان می‎دهند که شمار مرگ و میر زندانیان در ۱۰ زندان انگلیس و ولز روند صعودی داشته است.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا