یزدفردا :یک روز پس از پوشانیدن مجسمه های برهنه در کاخ-موزه ای در رم در جریان دیدار حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان  و نخست وزیر ایتالیا، که باعث جنجال در رسانه ها شد، کاربران شبکه های اجتماعی نیز با طرح هایی، نگاه خود به موضوع را مطرح کرده اند.


بی بی سی نوشت"پوشاندن مجسمه‌های برهنه هنگام بازدید روحانی از یک موزه

رئیس جمهور ایران در جریان سفرش به ایتالیا همراه با ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا از قصر کاپیتول (کامپیدولیو) در رم دیدن کرد.http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_115353.jpeg
 
در عکس‌ها و تصاویری که از بازدید او از این قصر در رسانه‌های ایتالیایی منتشر شده، نشان داده می‌شود که تعدادی از مجسمه‎های برهنه در داخل جعبه‌ای قرار گرفته‌اند که دیده‌ نشوند.
 
روزنامه ایتالیایی لا ریپوبلیکا در وبسایت خود با انتشار دو عکسی که مجمسه‌های پوشیده در جعبه را نشان می‌دهد، نوشته "این مجمسه‌های برهنه در موزه کاپیتول با تخته پوشیده شده‌اند که برای رئیس‌جمهور ایران آزار دهنده نباشند."
 
دو سال پیش هم در جریان مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ مجسمه مرد برهنه‌ای در ورودی کاخ ملل ژنو به خاطر دیپلمات‌های ایرانی پوشانده شد.


 http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_115349.jpeg
همچنین امروز حسن روحانی در هنگام ترک ایتالیا به سئوال خبرنگاران در این باره پاسخ داده و گفته که گفت و گویی میان ایران و مقام های ایتالیایی برای این صورت نگرفته بود.


روحانی این موضوع را در پاسخ به سئوال خبرنگاری مطرح کرد که پرسیده بود آیا از موضوع پوشاندن مجسمه ها خبرداشتید و برداشتتان چیست؟"

رئیس جمهور گفت "این موضوع ، موضوعی روزنامه ای است و معمولا خبرنگاران و مطبوعات علاقمند هستند که راجع به آنها صحبت کنند. من چیز خاصی در آن زمینه ندارم و قبلا هیچ گفت‌وگویی [در این باره] نداشتیم، اما من می دانم مردم ایتالیا بسیار مهماندوستند و علاقمند هستند به مهمانشان خوش بگذرد."

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_115350.jpeg
پوشاندن مجسمه های قصر محل دیدار مقام های ارشد ایران و ایتالیا

جنجال ها پس از آن بالا گرفت که در جریان دیدار رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ایتالیا از قصر کاپیتول (کامپیدولیو) در رم، تعدادی از مجسمه ها برهنه با تخ