یزدفردا:سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت :در سال۹۴ باوجود انضباط اداری حاکم بر صداوسیما این سازمان فقط ۵۰۰ میلیارد تومان دربخش جاری کمبود اعتبار دارد.

 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ غلامرضا کاتب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه امسال فقط توانستیم 920 میلیارد تومان به صدا و سیما اعتبار دهیم گفت: 2700 میلیارد تومان، اعتباری است که امروز این سازمان به آن نیاز دارد.
 
وی افزود: البته هزار و 200 میلیارد تومان را در قانون بودجه به صدا و سیما تکلیف کرده ایم که از تبلیغات بدست آورد که این موجب دغدغه و ناراحتی مردم خواهد شد.
 
وی گفت: زمانی که رسانه می در بودجه جاری خود کمبود اعتبار دارد چگونه می تواند به بحث برون مرزی و مقابله با شبکه های معاند بپردازد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه در حکم رهبر معظم انقلاب برای ریاست سازمان بحث برنامه های برون مرزی تأکید شده اما این موضوع امروز مغفول مانده است.
 
وی گفت: اکنون حدود 170 شبکه فارسی زبان بر ضد انقلاب اسلامی تبلیغ و فعالیت می کنند.
 
کاتب افزود: باید در برنامه ششم توسعه، صدا و سیما مکلف به ساخت دستکم 10 برنامه از مفاخر شود.
 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به سال آینده موکول خواهد شد گفت: در حالیکه در برنامه پنجم توسعه 236 ماده وجود داشت اما دولت این تعداد را در برنامه ششم توسعه به 50 ماده کاهش داده است.
 
وی افزود: این 50 ماده مشترک میان برنامه سوم ، چهارم و پنجم توسعه بوده اند که به احکام دائمی تبدیل شده اند.
 
وی گفت: از این احکام دائمی فقط یک حکم مربوط به بخش فرهنگ و هنر است که آن نیز حکم انشائی است که برنامه ای نیست.