زمان : 15 Tir 1403 - 15:49
شناسه : 197194
بازدید : 2950
نوشتن نام دو نامزد انتخاباتی در یک برگه آن را باطل می‌کند دبیر ستاد انتخابات استان یزد: نوشتن نام دو نامزد انتخاباتی در یک برگه آن را باطل می‌کند یزدفردا: دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: در صورتی که نام هر دو نامزد بر روی برگ رأی نوشته شده باشد طبق اطلاعیه هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات این برگه رأی، رأی باطله موخوذه تلقی می‌شود.

به گزارش یزدفردا: سعید رستگاری دبیر ستاد انتخابات استان یزد با تاکید بر این که نوشتن نام دو نامزد انتخاباتی در برگه رای منجر به باطل شدن رای فرد می‌شود، توصیه کرد: کلیه دارندگان شناسنامه‌های قدیمی جهت تسهیل و تسریع در روند اخذ رای شماره ملی خود را همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رای حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از نامزدها یا دخالت در کار هیات های اخذ رای، بازرسان و ناظران شورای نگهبان را ندارند و در صورت تخلف از حوزه اخذ رای اخراج می‌شوند.

رستگاری با بیان این که سن انتخاب‌کنندگان در انتخابات جاری نیز ۱۸ سال تمام است، گفت: بر همین اساس کلیه متولدین روز پانزدهم تیرماه سال ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رای، در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد تاکید کرد: بنا بر ماده «۱۹» قانون انتخابات ریاست جمهوری، اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری به جز مدارک هویتی مذکور قابل قبول نخواهد بود.

وی با اشاره به این که در مرحله دوم انتخابات مذکور همانند مرحله اول، اخذ رای با کارت‌های ملی قدیمی به دلیل پایان اعتبار، امکان‌پذیر نیست، به کلیه دارندگان شناسنامه‌های قدیمی توصیه کرد جهت تسهیل و تسریع در روند اخذ رای شماره ملی خود را همراه داشته باشند.

دبیر ستاد انتخابات استان خاطرنشان کرد: با توجه به این که دو نامزد در این دور از انتخابات با هم رقابت می‌کنند، از رای دهندگان خواست تا صرفا نام یکی از نامزدها را در برگه رای خود درج کنند چرا که در غیر این صورت، رای فرد باطل تلقی می‎شود.