زمان : 06 Mehr 1402 - 13:32
شناسه : 181111
بازدید : 2858
تعطیلی مدارس به دلیل شیوع عفونت چشم در همسایه شرقی ایران تعطیلی مدارس به دلیل شیوع عفونت چشم در همسایه شرقی ایران یزدفردا: مقامات پاکستان روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کردند که بیش از ۵۶ هزار مدرسه در تلاش برای جلوگیری از شیوع گسترده عفونت چشمی واگیردار تا پایان هفته (یکشنبه هفته آینده) تعطیل خواهند بود.

به گزارش یزدفردا به نقل از مدیکال: پس از آنکه «پنجاب»، پرجمعیت‌ترین ایالت پاکستان اعلام کرد که از ابتدای سال ۳۵۷ هزار مورد «التهاب ملتحمه» را ثبت کرده است، مقامات پاکستان تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری هزاران مدرسه را تعطیل کنند.

عفونت چشمی که به سرعت گسترش می یابد باعث قرمزی، خارش و ترشح از چشم می شود و می تواند از طریق تماس دست و همچنین سرفه و عطسه سرایت کند.

«ذوالفقار علی»، سخنگوی اداره آموزش پنجاب به خبرگزاری فرانسه در این باره گفت: تعطیلی مدارس به عنوان اقدامی پیشگیرانه برای محافظت حداکثری از دانش آموزان در برابر عفونت اعلام شده است.

وی همچنین اظهار کرد: امیدواریم چرخه شیوع این عفونت با این اقدام بشکند.

در همین حال مقامات ایالتی پنجاب گفتند که دانش آموزان پس از این تعطیلات در هنگام ورود به مدرسه غربالگری خواهند شد.

التهاب ملتحمه یا کنژنکتیویت (Conjunctivitis) یا قرمزی چشم التهاب در چشم است که به دلیل عفونی یا غیر عفونی رخ می‌دهد. ملتحمه (Conjunctiva) غشاء نازک و شفافی است که روی سفیدی چشم (صلبیه) و سطح داخلی پلک‌ها را پوشانده‌ است.