زمان : 02 Mehr 1402 - 11:07
شناسه : 180590
بازدید : 2918
۹۹ درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند وزیر بهداشت: ۹۹ درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند یزدفردا: وزیر بهداشت، با بیان اینکه کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، گفت: امروزه بیماران ما برای درمان به خارج از کشور سفر نمی‌کنند، بلکه بیماران خارجی برای درمان به کشور ما سفر و از امکانات درمانی ایران استفاده می‌کنند.

به گزارش یزدفردا: بهرام عین اللهی، در مراسم نواختن زنگ اول مهر در دبیرستان شهید آوینی، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت، گفت: امروزه تبلیغات دشمن در فضای مجازی، نسل جوان و دانش آموزان عزیز را هدف قرار داده است و تحریف واقعیت ها، موضوعی است که باید نسبت به آن بینش و آگاهی پیدا کنیم.

وی در جمع دانش آموزان، ضمن تاکید بر لزوم مطالعه تاریخ، افزود: جوانان باید آگاه باشند و از وقایع و رویدادهای روز جهان مطلع شوند تا بتوانند درست را از نادرست تشخیص دهند. 

وزیر بهداشت گفت: کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد و به رغم تحریم‌های ظالمانه، امروزه بسیاری از نیازمندی‌هایمان را در داخل کشور تأمین می‌کنیم.

وی افزود: امروزه بیماران ما برای درمان به خارج از کشور سفر نمی‌کنند، بلکه بیماران خارجی برای درمان به کشور ما سفر و از امکانات درمانی ایران استفاده می‌کنند.

عین‌اللهی با بیان اینکه دانش آموزان امیدهای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: باید زمان‌شناس باشیم و در هر برهه‌ای از زمان، اقدام شایسته و تصمیم متناسب با همان برهه را اتخاذ کنیم. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه والدین در افزایش آگاهی فرزندان‌شان نقش موثری دارند، گفت: دانش آموزان باید هوشیار باشند و فریب فضای مجازی را نخورند؛ چراکه در این فضا بعضا محتوای کاذب منتشر می‌شود.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی مانند کوه استوار ایستاده است و ثبات قدم و کوشش دانش آموزان بر اقتدار آن می‌افزاید.

وزیر بهداشت با اشاره به کارآمدی حوزه سلامت کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای قوی‌ترین و موفق‌ترین نظام سلامت در منطقه است و در طول سال‌های بعداز انقلاب اسلامی، بسیاری از شاخص‌های بهداشت و سلامت کشور ارتقایی چشمگیر یافته است. 

وی افزود: امروزه ۹۹ درصد داروهای مورد نیاز کشورمان در داخل تولید می شود و دانش بنیان‌ها ۴۰ درصد تجهیزات پیشرفته پزشکی را تولید می کنند.

سلامت، موضوعی فرابخشی 

وی، "سلامت" را موضوعی فرابخشی توصیف کرد و افزود: تمامی دستگاه‌ها در تامین سلامتی جسمی و روحی انسان‌ها موثرند؛ چراکه اولین رکن سلامتی، آموزش و آگاهی صحیح است.

عین اللهی خطاب به دانش آموزان ، ضمن تاکید بر پرداختن به معنویات و انجام فرایض الهی توام با کسب دانش و معرفت، گفت: حفظ سلامتی و خودمراقبتی اهمیت زیادی دارد و نسل جوان باید سواد سلامت خود را افزایش دهد. زیرا عقل سالم در بدن سالم است و ورزش از مهم‌ترین الزامات دست یافتن به سلامت است.