زمان : 14 Esfand 1401 - 19:54
شناسه : 178052
بازدید : 4817
مسابقات فوتسال آقایان دهمین المپیاد ورزشی محلات یزد مسابقات فوتسال آقایان دهمین المپیاد ورزشی محلات یزد یزدفردا: از ابتدای این هفته مسابقات فوتسال دهمین المپیاد ورزش محلات یزد رسما آغاز شد.

به گزارش یزدفردا: یزدما تا کنون مسابقات با شکوه بسیاری را به خود دیده است از بازی‌های بین المللی فوتبال ساحلی تا مسابقات لیگ برتری والیبال و فوتبال…اما اگر همین الان از نزدیک‌ترین فردی که در کنار شماست بپرسید باشکوه‌ترین مسابقه ورزش یزد را کدام مسابقه یا مسابقات می‌داند به احتمال زیاد از مسابقات فوتسال جام رمضان یاد می‌کند؛ دلیل این که چرا جام رمضان تا این اندازه در ذهن عام و خاص اهمیت دارد از دو جهت است…اول این که برکت ماه مبارک رمضان و زمان‌های خاطره انگیز بعد از افطار و دوم رقابت بین محلات مختلف با کری‌های همیشگی!

اما دیگر جام رمضان تنها تورنمنت بزرگ فوتسال یزد نیست چراکه آمار به ما می‌گوید وقتی نزدیک به صد تیم از یک شهر برای شرکت در مسابقاتی اعلام آمادگی می‌کنند چه رویداد عظیمی قرار است آغاز شود؛ نام این رویداد بزرگ مسابقات فوتسال المپیاد ورزش محلات یزد است که ۸۸ تیم در مراسم قرعه‌کشی رقابت‌ها حاضر بودند و در ۲۲ گروه ۴ تیمی قرار گرفتند.
بسیاری از صاحب نظران فوتسال یزد دلیل این حجم از استقبال فوتسالیست‌های یزدی را در کیفیت دوره‌های قبلی فوتسال المپیاد، شرایط آزاد سنی و شرکت در مسابقات بدون پرداخت ورودی اعلام کردند.
اهمیت مسابقات فوتسال المپیاد که از شنبه همین هفته آغاز شده به حدی است که مربیان نام آشنای استان را برای شکار ستاره‌های مستعد به سالن آفتاب یزد روانه می‌سازد؛ مثلا شما می‌توانید محمد تقی میرجلیلی را که به عنوان سرمربی تیم لیگ دویی یادآوران شاهدیه است را بیابید که با دقت خاصی نگاه به ساق‌های بازیکنانی دارد که با این همه استعداد دهمین المپیاد ورزش محلات یزد اولین تورنمنت رسمی آن‌هاست.
در نحوه برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان ذکر این نکته لازم است که در مرحله گروهی که تا پیش از بهار ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد دو تیم برتر هرگروه همراه با ۲۰ تیم برتر سوم گروه‌های ۲۲ گانه پای در مرحله یک سی و دوم خواهند گذاشت.

آئین قرعه‌کشی مسابقات فوتسال آقایان  دهمین المپیاد ورزشی محلات یزد با حضور مسئولین برگزاری و سرپرستان تیم‌های شرکت کننده عصر دوشنبه اول اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰ در محل سالن آمفی تئاتر شهیدآوینی برگزار شد.
با توجه به حضور ۸۸ تیم در مراسم قرعه‌کشی، مقرر شد که تیمها در قالب ۲۲ گروه چهارتیمی به رقابت بپردازند.
در پایان دور مقدماتی از هر گروه دو تیم به مرحله بعدی صعود می‌کنند ضمن اینکه ۲۰ تیم سوم برتر گروه‌ها نیز شانس صعود دارند.
با مشخص شدن تیم‌های صعودکننده، مسابقات به شکل حذفی برگزار تا بعد از انجام مسابقات مربوطه، چهره تیم‌های اول تا سوم در دیدارهای رده بندی و فینال مشخص شود.

 گروه‌بندی مسابقات فوتسال آقایان دهمین المپیاد ورزشی محلات یزد، به شرح ذیل می باشد.

گروه A
۱. کیان یزد
۲. چینی بهداشتی ایساتیس
۳. شهیدمحمد بیکی
۴. منتخب

گروه B
۱. جوادالائمه الف
۲. عطش چاه‌ملکی
۳. شرکت فولاد محسن
۴. رزمندگان

گروه C
۱. اسپاد یزد
۲. ققنوس
۳. نام‌آوران یزد
۴. جوادالائمه ب

گروه D
۱. کلانتری ذوالفقار ب
۲. ذورالفقار
۳. اتحاد
۴. ماهان

گروه E
۱. ستارگان ایساتیس
۲. بازرگانی پارسیان
۳. شهدای گرد کوه
۴. ارسلان

گروه F
۱. لرد کیوان
۲. مبتدی های یزد
۳. امید علی‌آباد
۴. شاهین یزد

گروه G
۱. الغدیر
۲. شهدای محمدآباد
۳. شرکت سیرنگ یزد
۴. پلنگ سیاه

گروه H
۱. میعاد یزد
۲. اتالانتیس
۳. مهدی یاوران
۴. شهیدعلیرضا حجتی

گروه I
۱. ایفوریا
۲. شهدای حسن‌آباد
۳. یزداستار
۴. هیئت دارالحسین

گروه J
۱. سنوپارس
۲. آذرخش ۲
۳. شادروان اکبر آفریده
۴. شهید نادی

گروه K
۱. پارس کویر اروند
۲. مهر و ماه
۳. کاغذ کسری
۴. توان

گروه L
۱. شهدای اکرم‌آباد
۲. پیشتازان مجتمع امام علی فاز دو
۳. بیمارستان مادر
۴. کهکشان

گروه M
۱. صفر سی و پنج
۲. امام حسن عسکری نعیم‌آباد
۳. وحدت
۴. شهیدنصیری

گروه N
۱. فراشاه
۲. آذریزدی
۳. شهدای اکبرآباد
۴. پدیده

گروه O
۱. ال‌ام‌وی (lmv)
۲. آینده سازان
۳. اتحاد نام‌آوران
۴. شهید اکبر شفیعی

گروه P
۱. صاحب‌الزمان
۲. جاویدان
۳. حیدریون
۴. حضرت ولیعصر

گروه Q
۱. شهدای ندوشن
۲. یوزهای یزدی
۳. اسپاد
۴. چهارده‌معصوم امامشهر الف

گروه R
۱. منتخب ده‌بالا
۲. شهرداری مجومرد
۳. کاشی اورست
۴. اف سی غیرت

گروه S
۱. علیرضا انتظاری
۲. عقاب طلایی
۳. ایثار ۲
۴. یزدجوان

گروه T
۱. صخره
۲. هدش
۳. شاهین تفت
۴. رسانه یزد

گروه U
۱. منتخب یزد
۲. عقاب
۳. سیتی
۴. کویر آذرخش

گروه V
۱. رکود
۲. کافه‌گیم خودمونی
۳. کالوات
۴. چهارده‌معصوم امامشهر ب