زمان : 26 Mehr 1401 - 21:49
شناسه : 176185
بازدید : 4572
خبری خوش برای یزدیها /وزیر مسکن::در مرکز استان یزد حدود 40 هزار واحد مسکونی تک واحدی به مردم داده خواهد شد خبری خوش برای یزدیها /وزیر مسکن::در مرکز استان یزد حدود 40 هزار واحد مسکونی تک واحدی به مردم داده خواهد شد واگذاری زمین به همراه وام در ۹۰۰ شهر برای ساخت خانه‌های ویلایی

یزدفردا"وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهرهایی که کمبودی از نظر زمین نداریم، واحدهای مسکونی را به صورت ویلایی به مردم واگذار می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری یزدفردا  ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی پس از نشست مشترک با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: بنده همواره در کمیسیون عمران مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهم. سوالات نمایندگان عمدتا در خصوص موضوعات مسکن از جمله وضعیت طرح نهضت ملی مسکن است. جلسه امروز هم بسیار طولانی اما مفید بوده و نمایندگان نکات مد نظر خود را مطرح کردند.

وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزود: با اجرای این طرح کار بزرگی را شروع کردیم، همان گونه که مدتها پیش مطرح کردیم، روند تامین زمین تقریباً به نقطه بسیار خوبی رسیده و پس از حضور رئیس جمهور در وزارت راه و شهرسازی بیان کردیم که در حدود 900 شهر کشور که برای تأمین زمین مشکلی نیست و مردم در خانه های یک طبقه زندگی می‌کنند زمین‌های 200 الی 250 متری به همراه تسهیلات در اختیار مردم قرار می‌دهیم و آنها متعهد می‌شوند طی یک سال و نیم خانه هایی به صورت ویلایی بسازند، این قرار داد میان وزارت راه و سازنده که مردم هستند، ایجاد می شود.

قاسمی تأکید کرد: حجم گسترده ای متقاضی برای این نوع واگذاری ها وجود داشته و هم اکنون در شهرهای که مشکل زمین نداریم این طرح را با جدیت آغاز کرده ایم، در مرکز استان یزد حدود 40 هزار واحد مسکونی تک واحدی به مردم داده خواهد شد. در سایر استانها نیز به دنبال اجرای این طرح و تغییر نظام شهرسازی هستیم.