زمان : 25 Esfand 1400 - 16:08
شناسه : 172529
بازدید : 6836
فرهاد مجیدی: فاکتور مثبت پرسپولیس ثبات بوده است/شاهد بازی خوبی از سوی دو تیم هستیم فرهاد مجیدی: فاکتور مثبت پرسپولیس ثبات بوده است/شاهد بازی خوبی از سوی دو تیم هستیم
 

 

فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار فردای استقلال مقابل پرسپولیس در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر گفت: دربی همیشه حساسیت‌های خاص خودش را دارد. فردا با تیم بسیار خوبی بازی داریم. جدا از دربی، پرسپولیس در چند سال روند خوبی داشته و مهم‌ترین فاکتور این تیم ثبات و حفظ بازیکنانش بوده است. بازیکنان این تیم سال‌ها کنار هم بازی می‌کنند و هماهنگی خوبی دارند. پرسپولیس تیم فوق‌العاده خوبی است. در درجه اول می‌خواهیم شاهد بازی خوبی باشیم و برای هواداران استقلال و پرسپولیس بازی جذابی شود.

وی در مورد عملکرد خوب آمانوف، یامگا و سیلوا در استقلال تصریح کرد: بازیکنانی که به ایران می‌آیند را ایجنت‌ها معرفی می‌کنند و فیلم ۲۰ دقیقه‌ای نشان می‌دهند تا جذب شوند. من در مورد هیچ بازیکنی این کار را نکردم. شاید باورتان نشود زمانی که قصد داشتیم کوین یامگا را جذب کنیم حداقل ۴ بازی نود دقیقه‌ای از او به همراه گابریله پین و صالح مصطفوی نگاه کردیم. گزینه‌های خط دفاعی زیاد بودند، ولی ترجیح دادم بازیکنی بیاید که بازی کرده باشد. سیلوا یک ماه قبل بازی کرده بود. نقطه مثبت در جذب بازیکنان خارجی، استقلال بوده که در آسیا شناخته شده است. وقتی سیلوا روزمه باشگاه استقلال را دیده بود، گفت «خوشحالم به یک تیم بزرگ آسیایی می‌آیم».

مجیدی در مورد وضعیت محمد دانشگر عنوان کرد: امروز آخرین جلسه تمرینی است و وضعیت بازیکنان را بررسی می‌کنیم و تصمم نهایی را خواهیم گرفت.

وی در واکنش به این سؤال که در ۲۲ هفته گذشته شکست ناپذیر بوده و آیا با این شرایط در دربی به فکر تساوی است یا رویکرد دیگری دارد، گفت: مربی‌ای که با تفکر مساوی وارد زمین شود، مطمئناً می‌بازد. سه امتیاز بازی فردا برای من خیلی مهم است. در طول هفته با بازیکنان در این زمینه صحبت کردم. یکبار هم نشده به این قضیه فکر کنم که مساوی بگیرم. در صورت برد هم چیزی برای استقلال تمام نشده و باید برای قهرمانی بجنگیم. مهم این است که بازیکنان بدانند تا زمانی که جام بالای سر نرفته چیزی تمام نشده است، حالا می‌خواهد رکورد باشد یا هر چیز دیگری. برای من قهرمانی تیمم مهم است و به چیزی که شما گفتید فکر هم نکرده‌ام. تفکر من پیروزی است و پیش‌بینی‌ام این است یکی از دربی‌های خوب این چند سال اخیر خواهد بود.

مجیدی در واکنش به اینکه برخی صحبت‌ها مبنی بر ارتباط کادرفنی استقلال با جادوگر مطرح شده، عنوان کرد: واقعاً شما به عنوان یک خبرنگار خجالت نمی‌کشید این سؤال را مطرح می‌کنید؟ قربان خدا بروم که بعضی مواقع به آدم عزت می‌دهد که شما را به این روز می‌اندازد که این موضوع را مطرح کنید. همیشه می‌گویم خدایا! اگر لیاقت دارم به من بیشتر بده و اگر ندارم همینقدر کافی است که شما را به این روز می‌اندازد که این سوال را می‌پرسید. جادوی من دعای مادر پیرم است که هر روز برای من دعا می‌کند. جادوی من پدرم است و درست است که در قید حیات نیست، اما برایم دعا می‌کند. جادوی من تلاش بازیکنانم است که با همه مشکلات و با تمام توان کار کردند. جادوی من حمایت هواداران است که با همه شیطنت‌هایی که شده نتوانستند تیم را به هم بریزند و مجبور شدم حرف بزنم تا نقاب‌شان برداشته شود. جادوی من حمایت کادرفنی است که شبانه‌روز تلاش می‌کند. در شأن یک خبرنگار نیست که چنین سؤالی را مطرح کند. برای من قبلاً هم از این حرف‌ها درآورده‌اند، این حرف‌ها تنها انگیزه من را بیشتر می‌کند. واقعاً از خدا ممنونم که اینقدر به من عزت داده که شما را به این روز می‌اندازد.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه اگر تیمش دربی را ببرد اختلاف با پرسپولیس ۹ امتیاز می‌شود و خیلی‌ها لیگ را برای استقلال تمام شده می‌دانند و آیا این تفکر به استقلال ضربه نمی‌زند؟ گفت: شما می‌توانید از بازیکنان من بپرسید، در طول هفته به آن‌ها گفتم در صورت برد در دربی هم باید تا هفته آخر تلاش کنند و هیچ چیزی تمام نمی‌شود. تیم ما تا هفته آخر باید این روند را ادامه دهد و بهترین نتیجه را بگیرذ. برد دربی یک «اِپسیلون» انگیزه ما را برای بازی‌های آینده کم نمی‌کند.

مجیدی در خصوص صحبت‌هایی که درباره او مطرح می‌شود عنوان کرد: این صحبت‌ها به این دلیل است که خیلی‌ها از موفقیت استقلال خوشحال نیستند و این یک واقعیت است. من گفته‌ام در آخر فصل درباره تمام این مسائل صحبت می‌کنم. تنها چیزی که برایم اهمیت دارد این است که تمرکزم به هم نخورد. با هواداران استقلال در آخر فصل درباره همه کسانی که دوست ندارند استقلال با شخص دیگری قهرمان شود صحبت می‌کنم، به ویژه خودی‌ها. هیچ‌کس نیامد از توانایی و تلاش بازیکنان من حرف بزند. این نتایج با زحمت به دست آمده است.

وی اضافه کرد: اگر سال گذشته ۳-۴ ساعت کار می‌کردم الان ۷ ساعت کار می‌کنم. این فوتبال چه چیزی برای من دارد؟ من به فوتبال آمدم که محبوبیتم یا قراردادم بیشتر شود؟ از زمان شفر تا الان قراردادم را کامل دریافت نکرده‌ام. از سال ۹۰-۹۱ مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون از استقلال طلب دارم. این کار‌ها انگیزه من را بیشتر می‌کند و این چالش‌ها را دوست دارم و می‌خواهم به شما ثابت کنم که اینگونه نیست. متاسفانه برای تیم من خیلی مشکلات درست کردند. باز هم از بازیکنانم تشکر می‌کنم که بسیار حرفه‌ای و باهوش بودند و نگذاشتند که تیم به هم بریزد، به خاطر همین است که استقلال چند سال است قهرمان نمی‌شود. مفصل درباره همه این مسائل صحبت خواهم کرد.

مجیدی در واکنش به این موضوع که با توجه به صدرنشینی تیمش و فاصله ۶ امتیازی با پرسپولیس، تیمش فشار بیشتری را در دربی تحمل می‌کند، گفت: در این خصوص با شما موافق نیستم، چون تیمی که در صدر جدول است و فاصله ۶ امتیازی با تیم دوم دارد فشار کمتری را متحمل می‌شود. تیم دوم جدول فشار بیشتری را تحمل خواهد کرد، شاید هم من اشتباه می‌کنم.

وی در خصوص جنب و جوشی که در بازی‌های استقلال در کنار زمین دارد، تصریح کرد: مدل مربیگری من است و چیزی نیست که یک بازی انجام دهم و یک بازی هم انجام ندهم. فکر می‌کنم بعضی مواقع در شرایط بازی پیش می‌آید، ولی در کل در ۹۰ دقیقه بیشتر تمرکزم روی بازی است.

مجیدی در واکنش به اظهارات علیرضا منصوریان علیه او پس از دیدار با صنعت نفت آبادان گفت: اشکالی ندارد!

سرمربی استقلال در مورد اینکه چقدر امیدوار به قهرمانی تیمش است، گفت: من قول قهرمانی نداده‌ام. تنها قولی که به هواداران دادم این بود که همه تلاشم را برای قهرمانی استقلال انجام دهم. گفتم زمانی مطمئن می‌شوم قهرمان شده‌ایم که وریا غفوری جام را بالای سر ببرد. تا آن زمان نه به رکورد فکر می‌کنم نه چیز دیگری. تا این لحظه بیشترین سهم موفقیت‌ها به بازیکنان اختصاص دارد که با تمام وجود کار کردند و از آن‌ها تشکر می‌کنم. بازیکنان به معنای واقعی تیم و پشت هم بودند. به چه علت نباید تیم من موفق باشد؟ متأسفانه به تیم من پرداخته نمی‌شود و برخی برنامه‌های تلویزیونی دنبال این هستند که از چه تیمی امتیاز کسر شده است. وقتی وریا غفوری کاپیتان من، دقیقه ۸۰ استارت می‌زند مطمئن باشید تیمم برنده می‌شود. استقلال یک تیم است و بازیکنان پشت هم هستند و این موضوع به موفقیت ما کمک کرده است.

مجیدی در خصوص اینکه گل‌محمدی گفته دربی رفت خوب بازی کردند، یادآور شد: هواداران دو تیم دوست دارند کیفیت خوبی از تیم‌شان ببینند. وقتی کیفیت بازی پایین می‌آید به خاطر حساسیت‌ها است. پیش‌بینی من این است که فردا هواداران خوب استقلال و پرسپولیس بازی خوبی می‌بینند.

سرمربی استقلال در رابطه با تقابل تیمش با عنوان بهترین خط دفاعی با بهترین خط حمله لیگ یعنی پرسپولیس گفت: در مورد استراتژی بازی فردا نمی‌توانم صحبت کنم. اول صحبت‌هایم گفتم با تیم بسیار خوبی بازی داریم. پرسپولیس نه تنها در حمله بلکه در خط هافبک و دفاعی از بهترین‌های لیگ است. بازی‌های استقلال و پرسپولیس حساس است. هر تیم از موقعیت‌هایش استفاده کند برنده بازی خواهد شد.