زمان : 13 Azar 1400 - 23:37
شناسه : 169859
بازدید : 5790
دلیل صدای انفجار در نطنز انفجار مهیب در نطنز؛ ماجرا چه بود؟ دلیل صدای انفجار در نطنز انفجار مهیب در نطنز؛ ماجرا چه بود؟

ساعتی پیش خبرگزاری‌ها از شنیده شدن صدای انفجار شدید در آسمان ‌نطنز⁩ خبر دادند. 

 

براساس گزارش خبرگزاری ایرنا "افراد محلی از شنیدن صدای دو انفجار در منطقه بادرود در حدود ۲۰ کیلومتری سایت نطنز خبر می‌دهند." 

سایت نطنز یکی از تاسیسات اصلی هسته‌ای ایران است. 

پس از آن فرماندار نطنز گفت: «هنوز جزئیات دقیقی از این موضوع در دست نیست و به محض مشخص شدن شرح ماجرا اعلام خواهد شد.» 

در ادامه خبرگزاری فارس نوشت: «شنیده‎های غیررسمی از انهدام یک پهپاد ناشناس حکایت دارد.» 

فارس صدای انفجار را مهیب گزارش کرد. 

خبرگزاری نسیم هم گزارش داد: «شدت انفجار در نطنز به حدی بود که موج انفجار باعث آسیب به در بعضی خانه‌ها شده است.»

در همین حال شبکه خبر صداوسیما درباره علت صدای انفجار شدید در نطنز اعلام کرد «بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از نطنز یک موشک پدافندی با هدف آزمایش واکنش سریع به تهاجم احتمالی شلیک شده. این موشک پدافندی با هدایت سایت پدافندی منطقه در آسمان منفجر شده.»

دلیل صدای انفجار در نطنز چه بود؟

فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز هم در این رابطه گفت: «ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.»

او افزود: "برای ارزیابی سامانه‌های مستقر در منطقه، این گونه تمرینات در فضای کاملاً امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‌گیرد." 

انفجار در آسمان شهرستان نطنز ربطی به تاسیسات هسته ای ندارد

در ادامه یک منبع مطلع محلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: انفجار در منطقه کویری شهرستان نطنز ارتباطی با تاسیسات هسته ای نداشته و هیچ گونه آسیب و یا تلفاتی نیز در بر نداشته و موضوع در دست بررسی قرار گرفته است.

وی که خواست نامش اعلام نشود، یادآورشد: این انفجار ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه امشب در آسمان شهرستان نطنر در منطقه کویری اتفاق افتاده و ربطی به تاسسیات هسته ای نظر ندارد.

وی با بیان اینکه هیچگونه درگیری هوایی در منطقه روی نداده است، اظهارداشت: این تک شلیک پدافندی در منطقه کویری این شهرستان جای هیچگونه نگرانی ندارد و موضوع در دست بررسی است .

پیشتر فرماندار نطنز در گفت و گو با ایرنا ضمن تایید صدای انفجار در منطقه تاکید کرد که نیروهای امنیتی در حال بررسی موضوع هستند.

وی تاکید کرد که بر اساس جمع بندی های فعلی این حادثه تلفاتی به اماکن مسکونی و یا ساختمان خاصی وارد نکرده و ما همچنان در حال بررسی ابعاد حادثه هستیم.