کد خبر: 145616
تاریخ انتشار: 23 تیر 1397 - 03:27


مجموعه آموزشی حضرت مجتبی(ع) که به نام نامی و اسم گرامی سبط اکبر پیامبر بزرگوار اسلام متبرک است فضایی است فرهنگی، تربیتی، ورزشی و آموزشی. نام مبارک حضرت امام مجتبی(ع) بر این مجموعه بزرگ فقط از جهت تیمن و تبرک نیست بلکه این مرکز پس از گذشت 24 سال از بدو تاسیس تاکنون سعی و اهتمام جدی داشته تا حداقل در قالبی به نام آن امام همام ویژگی‌هایی از خصوصیات حضرتش را در روش‌های اداره مجتمع مقدم بدارد.
توجه به قرآن کریم در سال‌های اخیر و سعی بلیغ معلمان در تمام پایه‌ها از پیش‌دبستانی تا ششم باعث گردیده که امروز بسیاری از دانش‌آموزان قرآن کریم را روان و بدون غلط و اشتباه تلاوت کنند و این افتخار بزرگی است که تعدادی از دانش‌آموزان حافظ بخش‌های مختلف قرآن کریم‌اند. تشویق دانش‌آموزان و معلمان مجری طرح آموزش روخوانی و روان‌خوانی در پیشرفت این کار ارزشمند موثر بوده است. 
به پیروی از سیره آن امام معصوم و همه معصومین این مجموعه به اخلاق و تربیت و فرهنگ و رفتارهای شایسته و مهارت‌های درست زیستن اهمیتی فوق‌العاده قایل است و دانش‌آموزان این مجتمع بارها و بکرات توسط معلمان و دبیران و مدیران اخلاق و رفتار ستودنی آنان بیان شده است و این افتخار برای مجتمع حضرت مجتبی(ع) برازنده است.
به تاسی از نام مقدس آن وجود نازنین این مجتمع از آغاز به کار تا به امروز بسیاری از دانش‌آموزان مستعد و شایسته را که از پشتوانه مالی مناسبی برخوردار نبوده‌اند در قالب طرح‌های گوناگون پوشش داده و به آنها کمک کرده و طی سال‌های تحصیل از خدمات آموزشی برخوردار گردانیده و گاه در دوره‌های تحصیلی دانشگاهی نیز مساعدت‌های خود را دنبال کرده و امروز آن جوانان