زمان : 10 Azar 1401 - 10:14
شناسه : 177092
بازدید : 4275
محکومیت ۶۴۱ میلیاردی در حوزه قاچاق کالا و ارز مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد: محکومیت ۶۴۱ میلیاردی در حوزه قاچاق کالا و ارز یزدفردا: مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد از محکومیت بیش از ۶۴۱ میلیارد ریالی پرونده‌های تخلفات حوزه قاچاق کالا و ارز در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش یزدفردا: سید محمدمهدی مهاجریان مقدم گفت: طی این مدت ۷۵۳ فقره پرونده قاچاق رسیدگی شده که از این تعداد ۷۲۹ فقره پرونده مختومه و متخلفان آن بالغ بر ۶۴۱ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط کالا‌های مکشوفه محکوم شدند.

وی با بیان اینکه در تخلفات صنفی کالا و خدمات بیش از چهار هزار فقره پرونده تشکیل و رسیدگی شده است، اظهار داشت: عمده این پرونده‌ها مربوط به گرانفروشی کالا‌های اساسی بوده که بر اساس مصوبه سران محترم قوا، مجازات‌های سنگینی برای این پرونده‌ها صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی در خصوص پرونده‌های بهداشت و درمان نیز تصریح کرد: در این حوزه هم به تعداد بیش از هزار فقره پرونده در این مدت رسیدگی و حکم آن علاوه بر مبلغ بیش از ۱۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال جزای نقدی به ضبط کالا‌های توقیفی غیر بهداشتی صادر شده است.