زمان : 19 Farvardin 1401 - 11:20
شناسه : 172691
بازدید : 3771
تاکید بر تدوین سند ۵ ساله ورزش در میبد امام جمعه میبد: تاکید بر تدوین سند ۵ ساله ورزش در میبد امام جمعه میبد، بر تدوین سند ۵ ساله ورزش در میبد تاکید کرد.

به گزارش یزدفرداآیت الله اعرافی در نشست شورای ورزش گفت: سند ۵ ساله ورزش در شهرستان میبد باید با نگاه الگویی و جامع در شش ماه اول امسال تدوین شود.

امام جمعه میبد افزود: کسانی که در بحث ورزش سرمایه گذاری کنند آن‌ها را همراهی می‌کنیم..

مدیرحوزه‌های علمیه کشور با تاکید بر پیوست ورزشی صنایع، اصناف و ادارات اظهارداشت: اداره ورزش و جوانان باید با هدایت فرمانداری ظرف دو ماه آینده پیوست ورزش و جوانان را در صنعت، ادارات و اصناف تهیه و به تصویب شورای ورزش برساند.

آیت الله اعرافی نظام فرهنگ سازی ورزش را در تامین سلامت و نشاط اجتماعی مهم خواند و گفت: نهاد‌های فرهنگی، دینی و آموزش و پرورش باید برای توجه و ترویج و تبلیغ فرهنگ ورزشی باید سامانه ای داشته باشد.

امام جمعه میبد داشتن منشور فرهنگی ورزش و برچیده شدن اختلافات را در توسعه ورزش بانوان و نوجوانان ظرف دو ماه آینده خواستار شد و افزود: با تمام وجود از ورزش بانوان حمایت کنیم و امسال باید به صورت ویژه ورزش و زیرساخت‌های ورزش بانوان تقویت و موردتوجه شهرداری‌ها قرار گیرد تا نیاز‌های ورزشی بانوان تامین شود و به سال دیگر نیفتد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر توجه شورای شهر به تامین اعتبار لازم برای مباحث نرم افزاری و سخت افزاری ورزشی تاکید کرد و گفت: صنایع هم باید واقعا برای کارگران خود سرانه و امکانات ورزشی فراهم کنند و آموزش و پرورش هم که در سال‌های اخیر پنجاه آموزشگاه را با همراهی خیرین احداث کرده است؛ رویکرد ورزشی را در این زیرساخت‌ها پیش بینی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیج و سپاه هم اقدامات خوبی در روزش انجام داده است اظهارداشت: تامین منابع استخر را هم پیش بینی کرده است و باید اداره ورزش، برنامه ای را برای همگانی کردن اماکن ورزشی که در دست ادارات است تهیه و به تصویب شورا برساند.

آیت الله اعرافی در بخش ورزش زورخانه ای و کشتی هم که شهرستان میبد پیشگام است گفت: برای ارتقاء و پیشرفت این حوزه هم باید برآورد جدیدی از سوی پیشگامان این ورزش به دست آورد.

امام جمعه میبد گفت: تهیه نقشه جامع برای داشتن تیم‌های ورزشی در شهرستان نیاز به حامی است و باید ۲۰، ۳۰ تیم را با ظرفیت‌های صنعت، اصناف و خیرین حمایت و پشتیبانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: احداث استادیوم و پیگیری مجوز آن و همینطور تکمیل استخر ندوشن و سالن ورزشی بفروئیه نیاز به اعتبار دارند که امیدواریم امسال اعتبارات لازم تخصیص و پروژه‌ها به پیش برود.

آیت الله اعرافی رشد ازدواج از ۶۰۰ به هزار و توقف رشد طلاق و افزایش ثمن‌های جوانان، توجه به اشتغال استعداد‌های خوب و تحصیل کرده و تحصیل و مسکن و ورزش را از اولویت‌های شهرستان میبد در سال ۱۴۰۱ برشمرد و گفت: امیدواریم امسال با پیگیری و تحقق این مصوبات شاهد تحول در این راستا باشیم.

میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم گفت: مجموعه ادارات و سازمان‌ها به ویژه شهرداری باید مانند سپاه و بسیج نسبت به فراهم کردن زیرساخت‌های ورزشی بیش از گذشته توجه کنند.

سجادی پور فرماندار میبد هم با بیان اینکه اعتبارات خیری زیادی بعد از مسائل فرهنگی در شهرستان میبد در ایجاد زیرساخت‌های ورزشی هزینه شده است گفت: احداث استادیوم ورزشی، تکمیل پیست دوچرخه سواری و سالن ورزشی شهیدیه و اجرای عملیات سالن ورزشی بفروییه از اولویت‌های امسال است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد هم تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه تمام درسطح استان را از برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان خواند و افزود: شناسایی پروژه‌های ورزشی نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد و تکمیل آن‌ها با ایجاد صندوق مسئولیت‌های اجتماعی در سراسر استان در دستورکار امسال است.

پورسلمان گفت: برنامه محوری و شناسایی بستر توسعه ورزش در دستور کار قرار گرفته و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی استاندارد و برخورداری از ۲ تیم ورزشی فوتبال در میبد و سایر شهر‌های استان نیز با تامین اعتبار از منابع مختلف و همکاری همه محقق می‌شود.

وی ایجاد پارک‌های ورزشی و حمایت از تیم‌های ورزشی پایه برای ادامه فعالیت‌های ورزشی جوانان و حضور آن‌ها در لیگ‌های برتر بر اجرای برنامه‌های مختلف برای اشتغال و افزایش ازدواج جوان‌ها را از راه‌های تقویت ورزش برشمرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان میبد هم با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و مسابقه‌ها و اعزام‌های ورزشی انجام شده و بیان اولویت‌های ورزشی امسال، تامین اعتبارات پیش بینی شده برای تکمیل پروژه‌های ورزشی این شهرستان را خواستار شد.

زارع افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار ورزشکار در میبد فعالیت ورزشی انجام می‌دهند که از این تعداد سه هزار نفر ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده هستند.