فراخوان استاندار یزد جهت حضور مردم استان در طرح بسيج ملي كنترل فشارخون بالا

« محمدعلي طالبي» با اشاره به اينكه "کنترل وضعيت سلامتي توسط افراد در پيشگيري از بروز بيماري ها تاثير چشمگيري دارد" تاكيد كرد: مردم پايش سلامت و حضور در طرح بسيج ملي كنترل فشار خون بالا را مورد توجه قرار دهند.

31 اردیبهشت 1398 - 14:41                          تعداد بازدید: 3770                          کد خبر : 150554

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز سه شنبه 31 ارديبهشت ماه ۹۸،  استاندار يزد با حضور در يكي از مراكز درماني مجري طرح « بسيج ملي كنترل فشار خون بالا»،  از مردم براي توجه به پايش وضعیت سلامت  و حضور در اين طرح دعوت كرد.
استاندار يزد بيان كرد: با توجه به تاثير فشار خون بالا در ايجاد بسياري از بيماري ها، طرح ملي بسيج كنترل فشار خون بالا  به منظور جلوگيري از بروز بيماري و شناخت زمينه هاي موجود آن، جهت اقدامات موثر درماني در سراسر كشور اجرايي شده است.
«محمدعلي طالبي» افزود: در استان يزد نيز شاخص هاي سلامت نشان مي دهد كه علیرغم همه اقدامات و فعاليت هاي انجام شده و بالا بودن ضريب سلامت، به دليل عدم توجه برخي از مردم به پایش وضعیت سلامت خود، با بروز بعضي از بيماري ها مواجه هستيم.
"طالبي" اظهار داشت: در اين راستا  اقداماتي از جمله بررسي وضعيت فشار خون، مي تواند تاثير بسزايي در پيشگيري از بروز بسياري از بيماري ها داشته باشد.
وي ادامه داد: از اين رو انتظار مي رود  مردم در بازه زماني اجراي اين طرح  به مراكز مشخص شده مراجعه كنند و  نسبت به بررسي وضيعت و كترل فشارخون اقدام نمايند.
عالي ترين مقام اجرايي استان گفت: قطعا شناخت مردم استان نسبت به وضعيت سلامتي خود به پيشگيري از بروز  بيماري ها كمك مي كند و  افرادي نیز كه دچار بيماري شده و از وضعیت بیماری خود مطلع میشوند، مي توانند روند درماني مناسب تري را در زمان موثر،آغاز كنند.
استاندار يزد در پايان خاطرنشان كرد: اميد است با اتكاء به اجراي چنين طرح هايي و افزايش ضريب سلامت مردم،‌جايگاه استان يزد  نيز در اين خصوص در سطح كشور ارتقاء يابد.
گفتني است طرح « بسيج ملي كنترل فشار خون بالا» از تاريخ 27 ارديبهشت ماه تا 15 تيرماه 98 به منظور مراقبت و كنترل فشار خون به عنوان اصلي ترين عامل مرگ و ناتواني مردم، همزمان با سراسر كشور در استان يزد اجرا مي شود.
 


سایت خبری یزد فردا