آژانس انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را تأیید کردکاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، روز جمعه خبر تایید پایبندی ایران به برجام توسط آژانس بین‌المللی انرژیاتمی را اعلام کرد.

وی گفت: «این گزارش بار دیگر دلیلی محکم بر اثبات پایبندی ایران به تعهداتش است.»

غریب آبادی افزود: «در این گزارش، همانند سیزده گزارش قبلی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، تصریح‌شده است که از روز اجرای توافق هسته ای، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.»

سفیر ایران در ادامه اظهار کرد که به رغم تلاش‌های فراوان برخی بدخواهان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین‌المللی، همکاری‌های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده قرار دارد.

تازه ترین گزارش آژانس بار دیگر تصریح می‌کند که این نهاد بین المللی، دسترسی‌های لازم را در مورد ایران داشته است.

غریب آبادی همچنین بر لزوم تداوم بی‌طرفی و رفتار حرفه‌ای آژانس در اجرای مأموریت های محوله تأکید کرده و از اعمال فشار برخی طرف ها بر این نهاد بین المللی با مقاصد سیاسی، انتقاد جدی کرد.

وی با تأکید بر این که ایران رفتار مسئولانه‌ای داشته و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است، عنوان کرد: «همان‌گونه که مکرراً اعلام‌ شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقی مانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین کنند.»

منبع:تسنیم
کاربران آنلاین

نظرهای کاربران