مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري يزد در نشست بخشداران استان بر تدوين برنامه پنج ساله دهياري هاي منتخب تاكيد كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد؛ مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري در نشست هم‌انديشي بخشداران استان كه در مجتمع فرهنگی، آموزشی شیرکوه نیر برگزار شد توسعه روستایی را زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور خواند و خاطرنشان كرد: ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پايدار روستایی مهم ترین برنامه دولت در حوزه توسعه روستایی است و خوشبختانه با پیگیری‌هایی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته، تسهیلات خوبی برای اشتغال‌زایی در روستاها فراهم شده و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آماده حمایت همه جانبه از طرح‌های اشتغال زایي روستایی است.
«محمود زارع رشكوئيه» از ضرورت تشكيل هيأت‌هاي انديشه‌ورز در روستاهاي با متوسط جمعيت بالاي 700 نفر خبر داد و افزود: هدف از تشكيل اين هيأت‌ها استفاده از ظرفيت تحقيقاتي و خلاقيت نخبگان جامعه روستايي در راستاي حيات و توسعه پايدار روستايي است.
زارع رشكوئيه همچنين با تأكيد بر تدوين برنامه پنج ساله دهياري‌ روستاهاي بالاي 1500 نفر جمعيت، از بخشداران استان خواست: با مدد گرفتن از هيأت‌هاي انديشه‌ورز به برنامه‌ريزي براساس فرصتها، تهدیدها و نقاط قوت و ضعف روستاها به تدوين و اجراي برنامه‌اي كارآمد و اجرايي بپردازند.
گفتني است تشريح ساز و كار دستورالعمل تشكيل هيأت‌هاي انديشه ورز روستايي، راه‌اندازي كارگروه‌هاي مختلف توسعه روستايي، ارائه شيوه‌نامه تدوين سند 5 ساله دهياري‌ها براي دهياري هاي منتخب و ارائه گزارش ستاد خدمات سفر در دستوركار اين نشست قرار داشت كه مورد تبادل نظر و هم انديشي قرار گرفت.

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا