تقویم و نتایج دور نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارت متحده عربی- در حال به روزرسانی(2)



با اتمام مرحله گروهی مسابقات جام ملت‌های فوتبال آسیا، چهره تمام تیم‌های راه یافته به مرحله یک‌هشتم نهایی مشخص شد و براین اساس تیم ملی فوتبال ایران باید به مصاف عمان برود. این بازی از ساعت ۲۰:۳۰ یک‌شنبه ۳۰ دی در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی آغاز می‌شود.

 

 

محمد حسین تقوایی زحمتکش یزدفردا تهیه و تنظیم: محمد حسین تقوایی زحمت کش




برنامه و تقویم کامل مرحله نیمه نهایی  نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارت متحده عربی

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ ایران - ژاپن  ورزشگاه هزاع بن زاید

سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰/ قطر - امارت متحده عربی  ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی




برنامه و تقویم کامل مرحله یک چهارم  نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارت متحده عربی

پنجشنبه، 4 بهمن‌

ویتنام 0-1 ژاپن، ساعت 16:30 به وقت تهران، ورزشگاه آل مکتوم دبی
چین 0-3 ایران، ساعت 19:30به وقت تهران، ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی

جمعه، 5 بهمن

کره‌جنوبی 0 -1 قطر، ساعت 16:30 به وقت تهران، ورزشگاه زاید شهر ابوظبی
امارات1 -0 استرالیا، ساعت 19:30 به وقت تهران، ورزشگاه هزاع بن زاید شهر العین




برنامه و تقویم کامل مرحله یک‌هشتم نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارت متحده عربی

یکشنبه - 30 دی ماه
* اردن 1+2 -1+4  ویتنام/ ساعت 14:30 به وقت تهران/ ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی
* تایلند 1-2 چین/ ساعت 17:30 به وقت تهران/ ورزشگاه هزاع بن زاید شهر العین
* ایران 2- 0 عمان/ ساعت 20:30 به وقت تهران/ ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی

دوشنبه - اول بهمن ماه
* ژاپن 0- 1عربستان/ ساعت 14:30 به وقت تهران/ ورزشگاه شارجه شهر شارجه
* استرالیا 0+4- 0+2 ازبکستان/(وقت اضافه و پنالتی) ساعت 17:30 به وقت تهران/ ورزشگاه خلیفه بن زاید شهر العین
* امارات2 -3 قرقیزستان/ (وقت اضافه )ساعت 20:30 به وقت تهران/ ورزشگاه زاید اسپورت سیتی شهر ابوظبی

سه‌شنبه - 2 بهمن ماه
* کره جنوبی 2-1  بحرین/ (وقت اضافه)  ساعت 16:30 به وقت تهران/ ورزشگاه راشد شهر دبی
* عراق0 - 1 قطر/ ساعت 19:30 به وقت تهران/ ورزشگاه آل نهیان شهر ابوظبی



 

 

کارنامه دور گروهی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارت متحده عربی(1)

 

یزد فردا محمد حسین تقوایی زحمت کش - فوتبال

نمودار

  یک هشتم   یک چهارم   نیمه نهایی   نهایی
                             
  ۲۰ ژانویه – هزاع بن زاید                  
 
    تایلند  ۱ 
  ۲۴ ژانویه – محمد بن زاید
    چین  ۲   
    چین  ۰
  ۲۰ ژانویه – محمد بن زاید
      ایران  ۳  
    ایران  ۲ 
    ۲۸ ژانویه – هزاع بن زاید
    عمان  ۰   
    ایران   
  ۲۰ ژانویه – آل مکتوم
      ژاپن     
    اردن  ۱(۲) 
  ۲۴ ژانویه – آل مکتوم  
    ویتنام (پ)  ۱(۴)   
    ویتنام  ۰
  ۲۱ ژانویه – شارجه
      ژاپن  ۱  
    ژاپن  ۱ 
    ۱ فوریه – شهری زاید
    عربستان سعودی  ۰   
   برنده مسابقه ۴۹   
  ۲۲ ژانویه – آل راشد
     برنده مسابقه ۵۰   
    کره جنوبی (و.ا.)  ۲ 
  ۲۵ ژانویه – شهری زاید  
    بحرین  ۱   
    کره جنوبی  ۰ 
  ۲۲ ژانویه – آل نهیان
      قطر  ۱   
    قطر  ۱
    ۲۹ ژانویه – محمد بن زاید
    عراق  ۰  
    قطر   
  ۲۱ ژانویه – شهری زاید
      امارات متحده عربی     
    امارات متحده عربی (و.ا.)  ۳ 
  ۲۵ ژانویه – هزاع بن زاید    
    قرقیزستان  ۲   
    امارات متحده عربی
  ۲۱ ژانویه – شیخ خلیفه
      استرالیا  
    استرالیا (پ)  ۰(۴) 
     
    ازبکستان  ۰(۲)   
 

مرحلهٔ یک‌هشتم نهایی

۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
۱۵:۰۰
اردن ۱-۱ (و.ا.) ویتنام
عبدالرحمن گل '۳۹ گزارش گل '۵۱ کونگ پونگ
  پنالتی‌ها  
عبدالرحمن Penalty scored
فيصل از دست دادن پنالتی
سمیر از دست دادن پنالتی
عرسان Penalty scored
۴-۲ Penalty scored انگوک های
Penalty scored هانگ دانگ
Penalty scored ژآنگ ترانگ
از دست دادن پنالتی مین وونگ
Penalty scored تینگ دانگ
ورزشگاه آل مکتوم، دبی
تماشاگران: ۱۴٬۲۰۵
داور: ایران علیرضا فغانی

۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
۱۷:۳۰
تایلند ۱–۲ چین
سوپاچای گل '۳۱ گزارش گل '۶۷ ژائو ژی
گل '۷۱ (پ) گائو لین
ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
تماشاگران: ۸٬۰۲۶
داور: امارات متحده عربی عبدالله حسن محمد

۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
۲۰:۳۰
ایران ۲–۰ عمان
جهانبخش گل '۳۲
دژاگه گل '۴۱‍ (پ)
گزارش  
ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی
تماشاگران: ۳۱٬۹۴۵
داور: مکزیک سزار آرتورو راموس

۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
۱۴:۳۰
ژاپن ۱–۰ عربستان سعودی
تومیاسو گل '۲۰ گزارش  
ورزشگاه الشارجه، شارجه
تماشاگران: ۶٬۸۳۲
داور: ازبکستان روشن ایرماتوف

۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
۱۷:۳۰
استرالیا ۰-۰ (و.ا.) ازبکستان
  گزارش  
  پنالتی‌ها  
میلیگان Penalty scored
بهیچ از دست دادن پنالتی
کروز Penalty scored
جیانو Penalty scored
لکی Penalty scored
۴–۲ Penalty scored شکوروف
از دست دادن پنالتی تختاخوجف
Penalty scored علیبائوف
از دست دادن پنالتی بیکمائف
ورزشگاه بین‌المللی شیخ خلیفه، العین
تماشاگران: ۶٬۸۰۹
داور: قطر عبدالرحمن الجاسم

۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
۲۰:۳۰
امارات متحده عربی ۳–۲ (و.ا.) قرقیزستان
اسماعیل گل '۱۴
مبخوت گل '۶۴
خلیل گل '۱۰۳ (پنالتی)
گزارش گل '۲۶ مورزائف
گل '۹۰+۱ روستموف
ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
تماشاگران: ۱۷٬۷۸۴
داور: چین فو مینگ

۲۲ ژانویه ۲۰۱۹
۱۶:۳۰
کره جنوبی ۲–۱ (و.ا.) بحرین
هانگ هی چان گل '۴۳
کیم جین-سو گل '۲+۱۰۵
گزارش گل '۷۷ الرمیحی
ورزشگاه آل راشد، دبی
تماشاگران: ۷٬۶۵۸
داور: ژاپن ریوجی ساتو

۲۲ ژانویه ۲۰۱۹
۱۹:۳۰
قطر ۰-۱ عراق
الراوی گل '۶۲ گزارش  
ورزشگاه آل نهیان، ابوظبی
تماشاگران: ۱۴٬۷۰۱
داور: سنگاپور محمد تقی الجعفری

 

مرحلهٔ یک‌چهارم نهایی

۲۴ ژانویه ۲۰۱۹
۱۶:۳۰
ویتنام ۰–۱ ژاپن
  گزارش گل '۵۶ (پنالتی) دوان
ورزشگاه آل مکتوم، دبی
تماشاگران: ۸٬۹۵۴
داور: امارات متحده عربی عبدالله حسن محمد

۲۴ ژانویه ۲۰۱۹
۱۹:۳۰
چین ۰–۳ ایران
  گزارش گل '۱۸ طارمی
گل '۳۱ آزمون
گل '۹۰+۱ انصاری فرد
ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی
تماشاگران: ۱۹٬۵۷۸
داور: قطر عبدالرحمن الجاسم

۲۵ ژانویه ۲۰۱۹
۱۶:۳۰
کره جنوبی ۰–۱ قطر
  گزارش گل '۷۸ حاتم
ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
داور: ازبکستان روشن ایرماتوف

۲۵ ژانویه ۲۰۱۹
۱۹:۳۰
امارات متحده عربی مسابقه ۴۸ استرالیا
  گزارش  
ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
داور: ژاپن ریوجی ساتو

 

نیمه‌نهایی

۲۸ ژانویه ۲۰۱۹
۱۷:۳۰
ایران مسابقه ۴۹ ژاپن
  گزارش  
ورزشگاه هزاع بن زاید، العین

۲۹ ژانویه ۲۰۱۹
۱۷:۳۰
قطر مسابقه ۵۰برنده مسابقه ۴۸
  گزارش  
ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی

 

فینال

۱ فوریه ۲۰۱۹
۱۸:۰۰ (UTC+3)
برنده مسابقه ۴۹مسابقه ۵۱برنده مسابقه ۵۰
  گزارش  
ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی

 

گلزنان برتر

۱۱۸ گل در ۴۷ مسابقه به ثمر رسیده ٫

۷ گل

  • قطر المعز علی

۴ گل

  • ازبکستان الدار شومورودوف
  • ایران سردار آزمون

۳ گل

  • امارات متحده عربی علی مبخوت
  • قرقیزستان ویتالیج لوکس
  • ایران مهدی طارمی

۲ گل

  • ایران اشکان دژآگه
  • امارات متحده عربی احمد خلیل
  • قطر بسام الراوی
  • لبنان هلال الحلوی
  • عراق مهند علی
  • چین یو دابائو
  • چین وو لی
  • عربستان سعودی فهد المولد
  • هند سونیل چتری
  • ژاپن یویا اوزاکا
  • ژاپن ریتسو دوان
  • استرالیا آور مابیل
  • کره جنوبی هانگ یی جو
  • کره جنوبی کیم مین-جائه
  • عمان محسن الغسانی
  • ویتنام گوین کونگ پونگ
  • بحرین محمد الرمیحی

۱ گل

  • ایران سامان قدوس
  • ایران علیرضا جهانبخش
  • ایران کریم انصاری‌فرد
  • کره جنوبی هانگ هی چان
  • کره جنوبی کیم جین-سو
  • چین گائو لین
  • چین ژائو ژی
  • کره شمالی پاک کوانگ-ریونگ
  • لبنان فلیکس میشل
  • لبنان حسن معتوق
  • بحرین جمال راشد
  • هند آنیرود تاپا
  • هند جی‌جی لالپکالوا
  • استرالیا کریس ایکونومیدیس
  • استرالیا تام روگیچ
  • استرالیا آپوستولوس جیانو
  • استرالیا جیمی مکلارن
  • امارات متحده عربی خلفان مبارک
  • امارات متحده عربی خمیس اسماعیل
  • اردن انس بنی یاسین
  • اردن بها عبدالرحمن
  • اردن موسی التعمری
  • اردن طارق خطاب
  • عراق علا عباس
  • عراق بشار رسن
  • عراق علی عدنان کاظم
  • عراق همام طارق
  • تایلند تیراسیل دانگدا
  • تایلند چاناتیپ سونگکراسین
  • تایلند تیتیپان پوانگچان
  • تایلند سوپاچای جایدد
  • قرقیزستان اخلیدین اسرائیلوف
  • قرقیزستان تورسونالی روستموف
  • قرقیزستان میرلان مورزائف
  • ویتنام کوئه انگوک های
  • ویتنام انگوین کوانگ‌های
  • عربستان سعودی حسین المقهوی
  • عربستان سعودی هتان باهبری
  • عربستان سعودی محمد ال فتیل
  • عربستان سعودی سالم الدوسری
  • ژاپن گنکی هاراگوچی
  • ژاپن تسوکاسا شیوتانی
  • ژاپن یوشینوری موتو
  • ژاپن تاکهیرو تومیاسو
  • ترکمنستان ارسلانمیرات آمانوف
  • ترکمنستان احمت آتایف
  • ترکمنستان آلتیمیرات آنادوردیف
  • قطر بوعلام خوخی
  • قطر عبدالکریم حسن
  • قطر عبدالعزیز حاتم
  • ازبکستان عادل احمدوف
  • ازبکستان جلال‌الدین ماشاریپوف
  • ازبکستان جواهر صدیقوف
  • عمان محمد المسلمی
  • عمان احمد المحیجری
  • سوریه عمر خربین
  • سوریه عمر السومه
  • فیلیپین استفان شروک

۱ گل به خودی

  • قرقیزستان پاول ماتیاش (مقابل چین)
  • عراق علی فائز عطیه (مقابل ویتنام)

 

لوگو مسابقات

لوگو رسمی این دوره از جام ملت‌های آسیا در تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۱۷ در ابوظبی رونمایی شد. رنگ‌های استفاده‌شده در این لوگو از پرچم امارات متحده عربی، میزبان این مسابقات، نشات گرفته‌است.

هفت شش‌ضلعی که توسط نوارهای رنگی تشکیل شده‌است، نشان‌دهنده هفت امارت‌های امارات متحده عربی میزبان است. این الگوی مصنوعی الهام‌گرفته از شش گوشه از هنر اسلامی، و هم‌چنین سنت قدیمی اماراتی در بافتن برگ‌های نخل، که به‌صورت محلی به عنوان سفره استفاده می‌شود، است و هم‌چنین دایره و قوس کُروی‌شکل این لوگو نماد فوتبالی آن می‌باشد.[۱۱][۱۰]

توپ رسمی مسابقات

توپ رسمی بازی‌ها ترکیب رنگی ای مانند پرچم امارات متحده عربی دارد. همچنین؛ دارای قابلیت سازگار با محیط زیست است و توسط شرکت Molten Corporation هیروشیما ژاپن ارائه خواهد شد و با عنوان Molten Acentec شناخته می‌شود.

نماد مسابقات

طی قرعه‌کشی نهایی در ۴ مِی ۲۰۱۸، از دو عروسک نماد این جام، منصور و جراح رونمایی شد؛ منصور یک کودک معمولی فوتبالیست، باسرعت است؛ در حالی که جراح یک شاهین عربی است.

جام

جام این دوره از مسابقات توسط یک شرکت انگلیسی طراحی شد و در قرعه‌کشی نهایی از آن رونمایی شد.

جایزه مالی

جایزه مالی این دوره از مسابقات مجموعاً ۱۴٬۸۰۰٬۰۰۰ دلار آمریکا است؛ که قهرمان مسابقات ۵ میلیون دلار، نائب‌قهرمان ۳ میلیون دلار و دو تیم حذف‌شده در نیمه‌نهائی ۱ میلیون دلار دریافت می‌کنند؛ هر ۲۴ تیم شرکت‌کننده نیز ۲۰۰ هزار دلار دریافت خواهند کرد.



پخش تلویزیونی

مسابقات از طریق ۸۰ کانال تلویزیونی به صورت زنده کل دنیا را پوشش خواهند داد. پیش‌بینی می‌شود حدود۸۰۰ میلیون نفر این مسابقات را تماشا نمایند. در زیر لیست کانال‌های دارای حق پخش رسمی این مسابقات آمده‌است:

منطقهکانال
 افغانستان شبکه لمر
 الجزایر EPTV
 اتحادیه عرب beIN Sports٫MBC Pro Sports
Asia-Pacific.png آسیا-اقیانوسیه Fox Sports Asia
 استرالیا Fox Sports
کشورهای بالکان
  •  آلبانی
  •  بوسنی و هرزگوین
  •  کرواسی
  •  کوزوو
  •  جمهوری مقدونیه
  •  مونته‌نگرو
  •  صربستان
  •  اسلوونی
Arena Sport
 چین CCTV ٫ Star Sports
 هند Star Sports 3 ٫ Star Sports 1 Hindi (فقط بازیهای هند و مرحلهٔ حذفی)
 اندونزی MNC Media
 ایران شبکه سه ،شبکه ورزش
 اردن Amman TV٫JRTV
 ژاپن TV Asahi, NHK BS1
 قرقیزستان KTRK Sport
 لبنان Télé Liban
 کره جنوبی JTBC, JTBC3 Fox Sports
 مراکش SNRT
 تاجیکستان Futbol FFT, Varzish TV
 تایلند Channel 7
 ترکمنستان Turkmenistan Sport
 ازبکستان MTRK Sport
 ویتنام VTV, VTC
 تونس Télévision Tunisienne
 فیلیپین ESPN5
 قطر Al Kass













کاربران آنلاین

نظرهای کاربران