کارنامه دور گروهی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارت متحده عربی(1)



هفدهمین دوره جام ملت های آسیا از 15 دی تا 11 بهمن ماه به میزبانی کشور امارات متحده عربی برگزار می شود و تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات در گروه چهارم با تیم های عراق، ویتنام و یمن هم گروه است. (همه آمار به‌روز شده در پنج شنبه بیستم دی ۱۳۹۷- ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹ (زنده).)

 محمد حسین تقوایی زحمتکش یزدفرداتهیه و تنظیم: محمد حسین تقوایی زحمت کش

 

 برنامه‌های دیدارهای ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله گروهی

دوشنبه، 17 دی‌ماه 1397
ایران 5-0  یمن  ساعت 20، ورزشگاه محمد بن زائد شهر ابوظبی

شنبه، 22 دی‌ماه 1397
ویتنام0 -2 ایران، ساعت 15، ورزشگاه آل نهیان شهر ابوظبی

چهارشنبه، 26 دی‌ماه 1397
ایران0 -0 عراق، ساعت 20، ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی

 





تیم های قطعی شده به مرحله حذفی جام ملتهای

 



 گروه B جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
۱  اردن ۳ ۲ ۱ ۰ ۳ ۰ ۳+ ۷ صعود به مرحله حذفی
۲  استرالیا ۳ ۲ ۰ ۱ ۶ ۳ ۳+ ۶
۳  فلسطین ۳ ۰ ۲ ۱ ۰ ۳ ۳- ۲ احتمال صعود به مرحله حذفی بر اساس رتبه
۴  سوریه ۳ ۰ ۱ ۲ ۲ ۵ ۳– ۱

 

 


 


 







 

رتبه‌بندی تیم‌های مقام سوم

رتبهگتیمبازیبمشگ‌زگ‌خت‌گامراه‌یابی
۱ A  بحرین ۳ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۰ ۴ صعود به مرحله حذفی
۲ C  قرقیزستان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳
۳ F  عمان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳
۴ D  ویتنام ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱– ۳
۵ E  لبنان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱– ۳
۶ B  فلسطین ۳ ۰ ۲ ۱ ۰ ۲ ۲– ۲


معیارهای امتیازدهی: ۱)امتیاز؛ ۲)تفاضل گل؛ ۳)گل زده؛ ۴)امتیاز انضباطی؛ ۵)قرعه‌کشی.[۷]





نتایج زنده و به روز بازیهای هفدهمین دوره رقابتهای جام ملت‌های آسیا - فوتبال

شنبه ۱۵ دی

گروه A؛ امارات 1 - بحرین 1؛ استادیوم زاید ابوظبی - ساعت ۱۹:۳۰


یکشنبه ۱۶ دی

گروه B؛ استرالیا 0- اردن1؛ استادیوم هزاع بن زاید - ساعت ۱۴:۳۰

گروه A؛ تایلند1 - هند 4؛ استادیوم آل نهیان ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه B؛ سوریه 0 - فلسطین 0؛ استادیوم الشارجه - ساعت ۱۹:۳۰


دوشنبه ۱۷ دی

گروه C؛ چین 1- قرقیزستان 2؛ استادیوم خلیفه بن زاید العین - ساعت ۱۴:۳۰

گروه C؛ کره جنوبی 1 - فیلیپین0 استادیوم آل مکتوم دبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه D؛ ایران 5- یمن1؛ استادیوم محمد بن زاید ابوظبی - ساعت ۱۹:۳۰


سه‌شنبه ۱۸ دی

گروه D؛ عراق3 -2 ویتنام  ؛ استادیوم زاید ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه E؛ عربستان 4-0 کره شمالی؛ استادیوم مکتوم بن راشد دبی - ساعت ۱۹:۳۰


چهارشنبه ۱۹ دی

گروه F؛ ژاپن 3-2 ترکمنستان؛ استادیوم آل نهیان ابوظبی - ساعت ۱۴:۳۰

گروه F؛ ازبکستان 2- 1 عمان؛ استادیوم الشارجه - ساعت ۱۷:۰۰

گروه E؛ قطر2 -0  لبنان؛ استادیوم هزاع بن زاید العین - ساعت ۱۹:۳۰


پنجشنبه ۲۰ دی  ****

گروه A؛ بحرین 0 -1 تایلند؛ آل مکتوم دبی - ساعت ۱۴:۳۰

گروه B؛ اردن2 - 0 سوریه؛ استادیوم خلیفه بن زاید العین - ساعت ۱۷:۰۰

گروه A؛ هند 0-2  امارات؛ استادیوم زاید ابوظبی - ساعت ۱۹:۳۰


جمعه ۲۱ دی

گروه B؛ فلسطین 0-3  استرالیا؛ استادیوم مکتوم بن راشد دبی - ساعت ۱۴:۳۰

گروه C؛ فیلیپین 0-3 چین؛ استادیوم محمد بن زاید ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه C؛ قرقیزستان 0-1  کره جنوبی؛ استادیوم هزاع بن زاید العین - ساعت ۱۹:۳۰


شنبه ۲۲ دی

گروه D؛ ویتنام 0-2 ایران؛ استادیوم آل نهیان ابوظبی - ساعت ۱۴:۳۰

گروه D؛ یمن 0- 3عراق؛ استادیوم الشارجه - ساعت ۱۷:۰۰

گروه E؛ لبنان 0- 2عربستان؛ استادیوم مکتوم بن راشد دبی - ساعت ۱۹:۳۰


یکشنبه ۲۳ دی

گروه E؛ کره شمالی 0-6 قطر؛ استادیوم خلیفه بن زاید العین - ساعت ۱۴:۳۰

گروه F؛ عمان 0-1 ژاپن؛ استادیوم مکتوم بن راشد دبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه F؛ ترکمنستان 0-4 ازبکستان؛ استادیوم زاید ابوظبی - ساعت ۱۹:۳۰


دوشنبه ۲۴ دی

گروه A؛ امارات1 -1 تایلند؛ استادیوم هزاع بن زاید العین - ساعت ۱۹:۳۰

گروه A؛ هند 0-1 بحرین؛ استادیوم الشارجه - ساعت ۱۹:۳۰


سه‌شنبه ۲۵ دی

گروه B؛ استرالیا 3-2 سوریه؛ استادیوم خلیفه بن زاید العین - ساعت ۱۷:۰۰

گروه B؛ فلسطین 0-0 اردن؛ استادیوم محمد بن زاید ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰


چهارشنبه ۲۶ دی

گروه C؛ کره جنوبی 2- 0 چین؛ استادیوم آل نهیان ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه C؛ قرقیزستان 3-1 فیلیپین؛ استادیوم آل مکتوم دبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه D؛ ایران0-0 عراق؛ استادیوم مکتوم بن راشد دبی - ساعت ۱۹:۳۰

گروه D؛ ویتنام2 -0 یمن؛ استادیوم هزاع بن زاید العین - ساعت ۱۹:۳۰


پنجشنبه ۲۷ دی

گروه F؛ ژاپن2 -1 ازبکستان؛ استادیوم محمد بن زاید ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰

گروه F؛ عمان3 - 1ترکمنستان؛ استادیوم خلیفه بن زاید العین - ساعت ۱۷:۰۰

گروه E؛ عربستان 0–2 قطر؛ استادیوم زاید ابوظبی - ساعت ۱۹:۳۰

گروه E؛ لبنان4 -1 کره شمالی؛ استادیوم الشارجه - ساعت ۱۹:۳۰





گلزنان برتر

۹۶ گل در ۳۶ مسابقه به ثمر رسیده ٫

۷ گل

  • قطر المعز علی

۴ گل

  • ازبکستان الدار شومورودوف

۳ گل

  • ایران سردار آزمون
  • قرقیزستان ویتالیج لوکس

۲ گل

  • ایران مهدی طارمی
  • لبنان هلال الحلوی
  • عراق مهند علی
  • چین یو دابائو
  • چین وو لی
  • عربستان سعودی فهد المولد
  • هند سونیل چتری
  • ژاپن یویا اوزاکا
  • امارات متحده عربی علی مبخوت
  • استرالیا آور مابیل
  • کره جنوبی هانگ یی جو
  • کره جنوبی کیم مین-جائه
  • عمان محسن الغسانی

۱ گل

  • ایران سامان قدوس
  • ایران اشکان دژآگه
  • کره شمالی پاک کوانگ-ریونگ
  • لبنان فلیکس میشل
  • لبنان حسن معتوق
  • بحرین محمد الرمیحی
  • بحرین جمال راشد
  • هند آنیرود تاپا
  • هند جی‌جی لالپکالوا
  • استرالیا کریس ایکونومیدیس
  • استرالیا تام روگیچ
  • استرالیا آپوستولوس جیانو
  • استرالیا جیمی مکلارن
  • امارات متحده عربی احمد خلیل
  • امارات متحده عربی خلفان مبارک
  • اردن انس بنی یاسین
  • اردن موسی التعمری
  • اردن طارق خطاب
  • عراق علا عباس
  • عراق بشار رسن
  • عراق علی عدنان کاظم
  • عراق همام طارق
  • تایلند تیراسیل دانگدا
  • تایلند چاناتیپ سونگکراسین
  • تایلند تیتیپان پوانگچان
  • قرقیزستان اخلیدین اسرائیلوف
  • ویتنام گوین کونگ پونگ
  • ویتنام کوئه انگوک های
  • ویتنام انگوین کوانگ های
  • عربستان سعودی حسین المقهوی
  • عربستان سعودی هتان باهبری
  • عربستان سعودی محمد ال فتیل
  • عربستان سعودی سالم الدوسری
  • ژاپن ریتسو دوان
  • ژاپن گنکی هاراگوچی
  • ژاپن تسوکاسا شیوتانی
  • ژاپن یوشینوری موتو
  • ترکمنستان ارسلانمیرات آمانوف
  • ترکمنستان احمت آتایف
  • ترکمنستان آلتیمیرات آنادوردیف
  • قطر بوعلام خوخی
  • قطر عبدالکریم حسن
  • قطر بسام الراوی
  • ازبکستان عادل احمدوف
  • ازبکستان جلال‌الدین ماشاریپوف
  • ازبکستان جواهر صدیقوف
  • عمان محمد المسلمی
  • عمان احمد المحیجری
  • سوریه عمر خربین
  • سوریه عمر السومه
  • فیلیپین استفان شروک

۱ گل به خودی


 



یزدفردا محمد حسین تقوایی زحمتکش - جام ملت های آسیا 2019 امارت

گروه‌بندی تیم های فوتبال شرکت کننده در جام ملت های آسیا 2019

تیم‌ها بر اساس قرعه‌کشی در گروه‌های A تا F قرار گرفتند. برخلاف سیدبندی یورو ۲۰۱۶ تیم‌های هر سید بر اساس سیدی که هستند در همان جایگاه در گروه قرار می‌گیرند. برای مثال تیم سید ۱ در A۱ قرار می‌گیرد.

نتایج قرعه‌کشی در گروه‌های زیر مشاهده می‌شود:

گروه A
جایتیم
 امارات متحده عربی
 تایلند
 هند
 بحرین
گروه B
جایتیم
 استرالیا
 سوریه
 فلسطین
 اردن
گروه C
جایتیم
 کره جنوبی
 چین
 قرقیزستان
 فیلیپین
گروه D
جایتیم
 ایران
 عراق
 ویتنام
 یمن
گروه E
جایتیم
 عربستان سعودی
 قطر
 لبنان
 کره شمالی
گروه F
جایتیم
 ژاپن
 ازبکستان
 عمان
 ترکمنستان

 

برنامه زمان بندی مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا

در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات از هر گروه دو تیم به مرحله یک هشتم نهایی راه می‌یابند و علاوه بر آن، ۴ تیم سوم گروه‌های شش‌گانه که بهترین نتایج را کسب کرده‌اند هم به این مرحله صعود می‌کنند.

گروه بندی این مسابقات به صورت زیر است:

گروه A: امارات، تایلند، هند و بحرین
گروه B: استرالیا، سوریه، فلسطین و اردن
گروه C: کره جنوبی، چین، قرقیزستان و فیلیپین
گروه D: ایران، عراق، ویتنام و یمن
گروه E: عربستان، قطر، لبنان و کره‌شمالی
گروه F: ژاپن، ازبکستان، عمان و ترکمنستان

 

مرحله گروهی

در این مرحله هر تیم در هر گروه ۳ بازی انجام خواهد داد و تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله حذفی صعود خواهند نمود. هم‌چنین ۴ تیم سوم‌برتر هم صعود می‌کنند.

معیارهای امتیازدهی

در صورتی که براساس امتیازهای کسب شده در هر بازی (برد ۳ امتیاز، تساوی ۱ امتیاز و باخت ۰ امتیاز) دو تیم در یک گروه امتیاز مساوی داشته باشند به ترتیب ضوابط زیر تصمیم‌گیری خواهند شد:

  1. امتیازات بدست آمده در بازی‌های دوجانبه تیم‌ها؛
  2. تفاضل گل در مسابقات دوجانبه؛
  3. تعداد گل زده در مسابقات دوجانبه؛
  4. تفاضل گل در همه مسابقات گروهی؛
  5. تعداد گل‌های زده در همه مسابقات گروهی؛
  6. اگر دو تیم که در تمامی معیارهای بالا برابر باشند و در آخرین مسابقه مرحلهٔ گروهی در مقابل یک‌دیگر قرار گرفتند، ضربات پنالتی تعیین‌کننده تیم صعودکننده می‌باشد؛
  7. امتیاز انضباطی (کارت زرد = ۱ امتیاز منفی، کارت قرمز غیر مستقیم = ۳ امتیاز منفی، کارت قرمز مستقیم = ۳ امتیاز منفی، کارت زرد و پس از آن کارت قرمز مستقیم = ۴ امتیاز منفی)؛
  8. قرعه کشی توسط کمیته برگزاری مسابقات

    گروه A

    رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
    ۱  امارات متحده عربی(م) ۳ ۱ ۲ ۰ ۴ ۲ ۲+ ۵ صعود به مرحله حذفی
    ۲  تایلند ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۵ ۲– ۴
    ۳  بحرین ۳ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۰ ۴
    ۴  هند ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳

    اولین مسابقه(ها) در ۶ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف سی
    (م) میزبان.

    ۵ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    امارات متحده عربی ۱–۱ بحرین
    خلیل گل '۸۸ (پنالتی) گزارش الرمیحی گل '۷۸
    ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
    تماشاگران: ۳۳٫۸۷۸
    داور: اردن ادهم المخادمه
    ۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    تایلند ۱–۴ هند
    دانگدا گل '۳۳ گزارش چتری گل '۲۷ (پنالتی)، '۴۶
    تاپا گل '۶۸
    لالپکالوا گل '۸۰
    ورزشگاه آل نهیان، ابوظبی
    تماشاگران: ۳٫۲۵۰
    داور: هنگ کنگ لیو کووک-مان

    ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    بحرین ۰–۱ تایلند
      گزارش سونگکراسین گل '۵۸
    ورزشگاه آل مکتوم، دبی
    تماشاگران: ۲٫۷۲۰
    داور: استرالیا کریس بیس
    ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    هند ۰–۲ امارات متحده عربی
      گزارش مبارک گل '۴۱
    مبخوت گل '۸۸
    ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
    تماشاگران: ۴۳٫۲۰۶
    داور: مکزیک سزار آرتورو راموس

    ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    امارات متحده عربی ۱–۱ تایلند
    مبخوت گل  گزارش پوانگچان گل '۴۱
    ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
    داور: ژاپن ریوجی ساتو
    ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    هند ۰–۱ بحرین
      گزارش راشد گل '۱+۹۰ (پنالتی)
    ورزشگاه الشارجه، شارجه
    داور: ازبکستان ایلگیز تانتاشف

     




  9. گروه B

  10. رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
    ۱  اردن ۳ ۲ ۱ ۰ ۳ ۰ ۳+ ۷ صعود به مرحله حذفی
    ۲  استرالیا ۳ ۲ ۰ ۱ ۶ ۳ ۳+ ۶
    ۳  فلسطین ۳ ۰ ۲ ۱ ۰ ۳ ۳- ۲ احتمال صعود به مرحله حذفی بر اساس رتبه
    ۴  سوریه ۳ ۰ ۱ ۲ ۲ ۵ ۳– ۱

    اولین مسابقه(ها) در ۶ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف سی

    ۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    استرالیا ۰–۱ اردن
      گزارش بنی یاسین گل '۲۷
    ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
    تماشاگران: ۴٫۹۳۴
    داور: عمان احمد الکاف
    ۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    سوریه ۰–۰ فلسطین
      گزارش  
    ورزشگاه الشارجه، شارجه
    تماشاگران: ۸٫۴۷۱
    داور: ازبکستان روشن ایرماتوف

    ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    اردن ۲–۰ سوریه
    التعمری گل '۲۶
    خطاب گل '۴۳
    گزارش  
    ورزشگاه بین‌المللی شیخ خلیفه، العین
    تماشاگران: ۹٫۱۵۲
    داور: کره جنوبی کیم دونگ‌جین
    ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    فلسطین ۰–۳ استرالیا
      گزارش مکلارن گل '۱۸
    مابیل گل '۲۰
    جیانو گل '۹۰
    ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم، دبی
    تماشاگران: ۱۱٫۹۱۵
    داور: ازبکستان والنتین کوالنکو

    ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    استرالیا ۲-۳ سوریه
    مابیل گل '۴۱
    ایکونومیدیس گل '۵۴
    روگیچ گل '۳+۹۰
    گزارش خربین گل '۴۳
    السومه گل '۸۰ (پنالتی)
    ورزشگاه بین‌المللی شیخ خلیفه، العین
    داور: مکزیک سزار آرتورو راموس
    ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    فلسطین ۰-۰ اردن
      گزارش  
    ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی
    داور: عراق مهند قاسم








    گروه C

    رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
    ۱  کره جنوبی ۳ ۳ ۰ ۰ ۴ ۰ ۴+ ۹ صعود به مرحله حذفی
    ۲  چین ۳ ۲ ۰ ۰ ۵ ۳ ۲+ ۶
    ۳  قرقیزستان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳
    ۴  فیلیپین ۳ ۰ ۰ ۲ ۱ ۷ ۶– ۰  

    اولین مسابقه(ها) در ۷ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف سی

    ۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    چین ۲–۱ قرقیزستان
    ماتیاش گل '۵۰ (گل‌به‌خودی)
    دابائو گل '۸۸
    گزارش اسرائیلوف گل '۴۲
    ورزشگاه بین‌المللی شیخ خلیفه، العین
    تماشاگران: ۱٫۸۳۹
    داور: امارات متحده عربی عبدالله حسن محمد
    ۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    کره جنوبی ۱–۰ فیلیپین
    هانگ یی جو گل '۶۷ گزارش  
    ورزشگاه المکتوم، دبی
    تماشاگران: ۳٫۱۸۵
    داور: بحرین نواف شکرالله

    ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    فیلیپین ۰–۳ چین
      گزارش لی گل '۴۰، '۶۶
    دابائو گل '۸۰
    ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی
    تماشاگران: ۱۶٫۰۱۳
    داور: ژاپن هیرویوکی کیمورا
    ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    قرقیزستان ۰–۱ کره جنوبی
      گزارش مین-جائه گل '۴۲
    ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
    تماشاگران: ۴٫۸۹۳
    داور: قطر خمیس المری

    ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    کره جنوبی ۰-۲ چین
    هانگ یی جو گل '۱۴ (پنالتی)
    کیم مین-جائه گل '۵۱
    گزارش  
    ورزشگاه آل نهیان، ابوظبی
    داور: قطر عبدالرحمن الجاسم
    ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    قرقیزستان ۱-۳ فیلیپین
    ویتالیج لوکس گل '۲۴، '۵۱، '۷۷ گزارش استفان شروک گل '۸۰
    ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم، دبی
    داور: عربستان سعودی ترکی الخودهیر


     



    گروه D

    رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
    ۱  ایران ۳ ۲ ۱ ۰ ۷ ۰ ۷+ ۷ صعود به مرحله حذفی
    ۲  عراق ۳ ۲ ۱ ۰ ۶ ۲ ۴+ ۷
    ۳  ویتنام ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱– ۳ احتمال صعود به مرحله حذفی بر اساس رتبه
    ۴  یمن ۳ ۰ ۰ ۳ ۰ ۱۰ ۱۰– ۰

    اولین مسابقه(ها) در ۷ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف سی

    ۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    ایران ۵–۰ یمن
    طارمی گل '۱۲، '۲۵
    دژآگه گل '۲۳
    آزمون گل '۵۳
    قدوس گل '۷۸
    گزارش  
    ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی
    تماشاگران: ۵٫۳۰۱
    داور: ژاپن ریوجی ساتو
    ۸ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    عراق ۳–۲ ویتنام
    م. علی گل '۳۵
    طارق گل '۶۰
    عدنان گل '۹۰
    گزارش فائز گل '۲۴ (گل‌به‌خودی)
    گوین کونگ پونگ گل '۴۲
    ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
    تماشاگران: ۴٫۷۷۹
    داور: قطر عبدالرحمن الجاسم

    ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    ویتنام ۰–۲ ایران
      گزارش آزمون گل '۳۸، '۶۹
    ورزشگاه آل نهیان، ابوظبی
    تماشاگران: ۱۰٫۸۹۴
    داور: سنگاپور محمد تقی الجعفری
    ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    عراق ۳–۰ یمن
    م. علی گل '۱۱
    رسن گل '۱۹
    عباس گل '۹۰
    گزارش  
    ورزشگاه الشارجه، شارجه
    تماشاگران: ۹٫۷۵۷
    داور: چین فو مینگ

    ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    ایران ٠–۰ عراق
      گزارش  
    ورزشگاه آل مکتوم، دبی
    داور: ازبکستان روشن ایرماتوف
    ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    ویتنام ٢–۰ یمن
    انگوین کوانگ های گل '۳۸
    کوئه انگوک های گل '۶۴ (پنالتی)
    گزارش  
    ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
    داور: عمان احمد الکاف








    گروه E

    رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
    ۱  قطر ۳ ۳ ۰ ۰ ۰ ۱۰ ۱۰+ ۹ صعود به مرحله حذفی
    ۲  عربستان سعودی ۳ ۲ ۰ ۱ ۶ ۲ ۶+ ۶
    ۳  لبنان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱– ۳ احتمال صعود به مرحله حذفی بر اساس رتبه
    ۴  کره شمالی ۳ ۰ ۰ ۳ ۱ ۱۴ ۱۳– ۰

    اولین مسابقه(ها) در ۸ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف سی

    ۸ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    عربستان سعودی ۴–۰ کره شمالی
    باهبری گل '۲۸
    ال فتیل گل '۳۷
    الدوسری گل '۷۰
    المولد گل '۸۷
    گزارش  
    ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم، دبی
    تماشاگران: ۵٫۰۷۵
    داور: استرالیا پیتر گرین
    ۹ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    قطر ۲–۰ لبنان
    الراوی گل '۶۵
    علی گل '۷۹
    گزارش  
    ورزشگاه هزاع بن زاید، العین
    تماشاگران: ۷٫۸۴۷
    داور: چین ما نینگ

    ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    لبنان ۰–۲ عربستان سعودی
      گزارش المولد گل '۱۲
    المقهوی گل '۶۷
    ورزشگاه آل مکتوم، دبی
    تماشاگران: ۱۳٫۷۹۲
    داور: عراق علی صباح
    ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    کره شمالی ۰–۶ قطر
      گزارش علی گل ، '۱۱، '۵۵، '۶۰
    خوخی گل '۴۳
    حسن گل '۶۸
    ورزشگاه بین‌المللی شیخ خلیفه، العین
    تماشاگران: ۴۵۲
    داور: سری‌لانکا هتیکمکانامگه پریرا

    ۱۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    لبنان ۱-۴ کره شمالی
    معتوق گل 
    میشل گل '۲۷
    الحلوی گل '۶۵، '۸+۹۰
    گزارش کوانگ-ریونگ گل 
    ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
    داور: استرالیا کریس بیس
    ۱۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    عربستان سعودی ۲-۰ قطر
      گزارش علی گل '۱+۴۵، '۸۰
    ورزشگاه الشارجه، شارجه
    داور: کره جنوبی کیم دونگ‌جین







    گروه F

    رتبهتیمبازیبمشگ‌زگ‌ختامراه‌یابی
    ۱  ژاپن ۳ ۳ ۰ ۰ ۶ ۳ ۳+ ۹ صعود به مرحله حذفی
    ۲  ازبکستان ۳ ۲ ۰ ۱ ۷ ۳ ۴+ ۶
    ۳  عمان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳
    ۴  ترکمنستان ۳ ۰ ۰ ۳ ۳ ۱۰ ۷– ۰

    اولین مسابقه(ها) در ۹ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف سی

    ۹ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۴:۳۰
    ژاپن ۳–۲ ترکمنستان
    اوزاکا گل '۵۶، '۶۰
    دوان گل '۷۱
    گزارش آمانوف گل '۲۶
    آتایف گل '۷۹ (پنالتی)
    ورزشگاه آل نهیان، ابوظبی
    تماشاگران: ۵٫۷۲۵
    داور: ایران علیرضا فغانی
    ۹ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    ازبکستان ۲–۱ عمان
    احمدوف گل '۳۴
    شومورودوف گل '۸۵
    گزارش الغسانی گل '۷۲
    ورزشگاه الشارجه، شارجه
    تماشاگران: ۹٫۴۲۴
    داور: کره جنوبی کو هیونگ-جین

    ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    عمان ۰–۱ ژاپن
      گزارش هاراگوچی گل '۲۸ (پنالتی)
    ورزشگاه شهری زاید، ابوظبی
    تماشاگران: ۱۲٫۱۱۰
    داور: مالزی محمد امیرول ایزوان یعقوب
    ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۹:۳۰
    ترکمنستان ۰–۴ ازبکستان
      گزارش صدیقوف گل '۱۷
    شومورودوف گل '۲۴، '۴۲
    ماشاریپوف گل '۴۰
    ورزشگاه مکتوم بن راشد آل مکتوم، دبی
    تماشاگران: ۴٫۳۵۴
    داور: امارات متحده عربی عمار الجنیبی

    ۱۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    عمان ۱-۳ ترکمنستان
    المحیجری گل '۲۰
    الغسانی گل '۸۴
    المسلمی گل '۳+۹۰
    گزارش آنادوردیف گل '۴۱
    ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی
    داور: بحرین نواف شکرالله
    ۱۷ ژانویه ۲۰۱۹
    ۱۷:۰۰
    ژاپن ۱-۲ ازبکستان
    موتو گل '۴۳
    شیوتانی گل '۵۸
    گزارش شومورودوف گل '۴۰
    ورزشگاه بین‌المللی شیخ خلیفه، العین
    داور: امارات متحده عربی عبدالله حسن محمد








    رتبه‌بندی تیم‌های مقام سوم

    رتبهگتیمبازیبمشگ‌زگ‌خت‌گامراه‌یابی
    ۱ A  بحرین ۳ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۰ ۴ صعود به مرحله حذفی
    ۲ C  قرقیزستان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳
    ۳ F  عمان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰ ۳
    ۴ D  ویتنام ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱– ۳
    ۵ E  لبنان ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱– ۳
    ۶ B  فلسطین ۳ ۰ ۲ ۱ ۰ ۲ ۲– ۲

    اولین مسابقه(ها) در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. منبع: ای‌اف‌سی
    معیارهای امتیازدهی: ۱)امتیاز؛ ۲)تفاضل گل؛ ۳)گل زده؛ ۴)امتیاز انضباطی؛ ۵)قرعه‌کشی.[۷]

درباره جام ملت های آسیا

لوگو مسابقات

لوگو رسمی این دوره از جام ملت‌های آسیا در تاریخ ژانویه ۲۰۱۹ در ابوظبی رونمایی شد. رنگ‌های استفاده شده در این لوگو از پرچم امارات متحده عربی، میزبان این مسابقات، نشات گرفته‌است.

هفت شش‌ضلعی که توسط نوارهای رنگی تشکیل شده‌است، نشان‌دهنده هفت امارت‌های امارات متحده عربی میزبان است. این الگوی مصنوعی الهام‌گرفته از شش گوشه از هنر اسلامی، و هم‌چنین سنت قدیمی اماراتی در بافتن برگ‌های نخل، که به‌صورت محلی به عنوان سفره استفاده می‌شود، است و هم‌چنین دایره و قوس کُروی‌شکل این لوگو نماد فوتبالی آن می‌باشد.[۸][۷]

توپ رسمی مسابقات

توپ رسمی بازی‌ها ترکیب رنگی ای مانند پرچم امارات متحده عربی دارد . همچنین ؛ دارای قابلیت سازگار با محیط زیست است و توسط شرکت Molten Corporation هیروشیما ژاپن ارائه خواهد شد و با عنوان Molten Acentec شناخته می‌شود.

نماد مسابقات

طی قرعه‌کشی نهایی در مِی ۲۰۱۸، از دو عروسک نماد این جام، منصور و جراح رونمایی شد؛ منصور یک کودک معمولی فوتبالیست، باسرعت است؛ در حالی که جراح یک شاهین عربی است.

جام

جام این دوره از مسابقات توسط یک شرکت انگلیسی طراحی شد و در قرعه‌کشی نهایی از آن رونمایی شد.

جایزه مالی

 

داورهای مسابقات

در ۵ دسامبر ۲۰۱۸، کمیته مسابقات فدراسیون لیست ۳۰ داور،۳۰ کمک-داور، ۲داور رزرو و ۲ کمک-داور رزرو، که متشکل از یک داور و دو کمک-داور از کونکاف بود را اعلام کرد. سیستم کمک داور ویدیویی نیز از مرحله یک چهارم نهایی استفاده خواهد شد.

تقسیم بندی براساس ملیت
کشورداورکمک داورهاداور رزروکمک داور رزرو
 استرالیا کریس بیس، پیتر گرین مت کریم، آنتون شچتینین    
 ایران علیرضا فغانی رضا سخندان، محمدرضا منصوری    
 بحرین نواف شکرالله محمد سلمان، یاسر تولفات    
 چین فو مینگ، ما نینگ کائو یی، هیو ویمینگ    
 هنگ کنگ لیو کووک-مان      
عراق عراق علی صباح، مهند قاسم     علی ابیدی
سوریه سوریه     هنا هتاب  
 ژاپن جامپیی لیدا، هیرویوکی کیمورا، ریوجی ساتو جون میهارا، هیروشی یامائوچی    
 اردن احمد العلی، ادهم المخادمه محمد الکلاف، احمد الروئله    
 کره جنوبی کیم دونگ‌جین، کو هیونگ-جین کیم یونگ-ها، یون کوانگ-یئول    
 مالزی محمد امیرول ایزوان یعقوب یوساری محمد، محمد زین-العابدین    
 مکزیک* سزار آرتورو راموس میگوئل هرناندز، آلبرتو مورین    
 عمان احمد الکاف ابوبکر الامیری، رشید القیطی    
 قطر عبدالرحمن الجاسم، خمیس الکواری، خمیس المری سعود المقاله، طالب المری    
 عربستان سعودی ترکی الخودهیر محمد الاباکری    
سنگاپور سنگاپور محمد تقی-الجعفری رونی که-مین    
سری‌لانکا سری‌لانکا هتیکمکانامگه پریرا پالیتا هماتونگا نیوون روبش پریانگا پالیا
 امارات متحده عربی عمار الجنیبی، عبدالله حسن محمد محمد الحمدی، حسن المهری    
 ازبکستان روشن ایرماتوف، والنتین کوالنکو، ایلگیز تانتاشف جهانگیر سیدوف، عبدوخمیدولو رسولف    
قرقیزستان قرقیزستان  

 












کاربران آنلاین

نظرهای کاربران