کارشناس نظارت و بازرسی اداره کل دامپزشکی استان یزد خبر داد:

کشف تعداد 328 کارتن تخم مرغ با تاریخ اشتباه و 14 کارتن تخم مرغ غیر بهداشتی در بازرسی پست قرنطینهدر بازرسی های به عمل آمده توسط پست قرنطینه 4200 کیلوگرم تخم مرغ با تاریخ اشتباه و 168 کیلوگرم تخم مرغ بدون تاریخ و شکسته و کثیف کشف و از ورود به چرخه مصرف انسانی جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: روح الله حاتمی گفت: این مقدار تخم مرغ در بازرسی صورت گرفته توسط پست قرنطینه کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی با تأکید بر تأمین اقلام پروتئینی از مراکز عرضه مجاز تصریح کرد: تخم مرغ یکی از فراورده های خام دامی مهم و دارای مصرف وسیع می باشد که در صورت رعایت نشدن مسائل بهداشتی و دقت در نگهداری، می تواند عامل بروز بیماری و به خطر انداختن سلامت جامعه باشد.

حاتمی با بیان اینکه تخم‌مرغ‌های شناسنامه‌دار از نظر کیفیت و سلامت دارای تضمین بسیاری هستند؛ گفت: نظارت کامل دامپزشکی بر روی این فراورده وجود دارد و مصرف کنندگان می توانند با خیال راحت با توجه به مشخصات درج شده بر روی تخم مرغ از آن استفاده نمایند.

وی با اشاره به انتقال و شیوع بیماری های مختلف از طریق مصرف تخم مرغ غیربهداشتی از شهروندان خواست: از خرید تخم مرغ از مراکز عرضه غیر مجاز اجتناب نموده و به تاریخ تولید و انقضاء یک ماهه، نام واحد تولیدکننده، تمیز بودن و سالم بودن پوسته تخم مرغ دقت داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه ارتباطی  1512 به اداره کل دامپزشکی استان یزد اطلاع رسانی کنند.

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران