آموزش بهترین راه پیشگیری از بیماری های مشترک بین دام و انسان

دانش آموزان یزدی با بیماری های مشترک بین انسان و دام آشنا شدندفاطمه برهانی کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی با حضور در پیش دبستانی و مدرسه های استان، کودکان را با شغل دامپزشکی آشنا نمود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد : برهانی با بیان وظایف دامپزشک و توصیه های بهداشتی در مورد نحوه استفاده و نگهداری فراورده های خام دامی همچون تخم مرغ، شیر و گوشت با زبان کودکانه و قابل فهم همراه با نمایش فیلم های آموزشی و عروسک گردانی به افزایش دانش کودکان در حوزه دامپزشکی کمک نمود .

وی علاوه بر مباحث مطرح شده ؛ به بیان مباحثی پیرامون بیماری های مشترک بین انسان و دام ، از جمله تب مالت و استفاده از لبنیات پاستوریزه برای پیشگیری از این بیماری و همچنین بیماری هاری و نحوه رفتار با حیوانات ، نحوه برخورد و پیگیری موارد گازگرفتگی و آموزش راه های پیشگیری از بیماری همچون واکسیناسیون حیوانات خانگی  و مبارزه با انگل های داخلی وخارجی بدن دام پرداخت .

 نامبرده در حیطه بیماری آنفلوانزا به پرندگان خانگی اشاره نمود و به کودکان در مورد نحوه تغذیه و اهمیت جلوگیری از ورود سایر پرندگان و حیوانات به آب و دان آن ها و نحوه برخورد با بروز مرگ و میر در میان پرندگان آموزش داد .

برچسب‌ها : سلامتکاربران آنلاین

نظرهای کاربران