ساخت اولین و بزرگترین اکو پارک کویری کشوراکوپارک ۱۵۰ هکتاری با ویژگی استفاده از گیاهان کم آب خواه و مقاوم در برابر خشکسالی در بلوار نصر ساخته می شود و تا عید نوروز برخی پهنه های آن مورد بهره برداری قرار می گیرد.

شهردار یزد در حاشیه جلسه بررسی روند مطالعات و طراحی پارک ۱۵۰ هکتاری بلوار نصر با اشاره به وعده گنجاندن ابرپروژه در برنامه یزد پلاس گفت: خوشبختانه یکی از پروژه های بزرگ ما اکوپارک کویری هست که برای اولین بار در کشور انجام     می شود.

مهدی جمالی نژاد خاطر نشان نمود: وسعت این پارک در فاز اول ۱۵۰ هکتار می باشد که پهنه های زیادی از قبیل فرهنگی، تفریحی و ورزشی و کمپ های مسافری در آن دیده شده است.

شهردار شهر جهانی یزد ویژگی این پارک را با توجه به خشکسالی، عدم مشکل تأمین آب در آن ذکر نمود و دلیل آن را استفاده از گیاهان کم آب خواه و مقاوم در برابر خشکسالی برشمرد.

وی یادآور شد با توجه به اینکه پروژه شروع شده و قرار است با حضور یکی از مقامات کلنگ زنی آن به صورت رسمی در هفته دولت آغاز شود، حداقل بتوانیم یک یا دو پهنه را برای ایام عید امسال آماده نمائیم.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه پروژه مذکور،  پروژه بسیار بزرگی است وعده داد تا آخر سال چند پهنه آن از جمله پهنه ای که با عنوان خورگشت مطرح شده آماده شود.

وی ۱۵۰ هکتار پارک در یک فاز را کار بسیار سنگینی عنوان کرد که باید بخش خصوصی هم وارد شود.

جمالی نژاد گفت: تلاش ما این است که حلاوت پروژه اکوپارک در ایام نوروز از سوی شهروندان چشیده شود.کاربران آنلاین

نظرهای کاربران