همزمان با آخرین روز برگزاری نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی و جشنواره زیلو در میبد، اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو در قالب جشنواره دست و نقش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ "محمدرضا دهقان مهرجردی"  معاون صنایع دستی یزد در این خصوص گفت: اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد و حضور 87 نفر از علاقمندان به رشته زیلو بافی  در کاروانسرای شاه عباسی میبد برگزار شد.

دهقان مهرجردی با بیان اینکه این دوره آموزشی در قالب جشنواره دست و نقش و با هدف طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو برگزار شد، گفت: در پایان این دوره برای شرکت کنندگان گواهی آموزشی صادر شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضور بانوان در این جشنواره چشمگیر بود، افزود: پس از بررسی طرح های ارائه شده به 3 هنرمند برتر جایزه نقدی اهدا شد.

 معاون صنایع دستی استان یزد در پایان گفت: طرح های منتخب باز آفرینی شده به نام هنرمند طراح، ثبت گردید و مقرر شد پس از بافت زیلویی از این سه طرح با نام طراح، در موزه زیلوی میبد به معرض نمایش گذاشته شود.

گفتنی است: رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌ دستی، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، شهردار و فرماندار و اعضای شورای شهر  میبد در این جشنواره حضور داشتند.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا